زباله‌هاي دندان‌پزشكي اهواز با زباله‌هاي شهري جمع‌آوري مي‌شود

۱۳۸۸/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۳ - کد خبر: 17661
زباله‌هاي دندان‌پزشكي اهواز با زباله‌هاي شهري جمع‌آوري مي‌شود
دكتر باقر شهني در گفت‌وگو با ايسنا اظهار داشت: بنا بر قانون، همه پزشكان و مطب‌داران موظف هستند پسماندها و زباله‌هاي خود را در كيسه‌هاي زرد رنگ گذاشته و در مكان‌هاي مخصوصي كه در خيابان‌ها در نظر گرفته شده است، قرار دهند تا به صورت مجزا از زباله‌هاي شهري توسط شهرداري جمع‌آوري و دفع شوند.

وي افزود: در حال حاضر اين قانون در بيش‌تر مطب‌هاي شهر اهواز رعايت مي‌شود و مرحله دفع پسماندهاي دندان‌پزشكي نيز به خوبي از سوي دندان‌پزشكان اهوازي رعايت مي‌شود.

شهني تصريح كرد: ماموران بهداشت استان به صورت دوره‌اي مطلب‌هاي دندان‌پزشكي شهر اهواز را بازرسي و نظارت مي‌كنند و وضعيت دفع بهداشتي زباله و همچنين ذوب كردن سر سوزن‌ها و تجهيزات فلزي پيش از دفع به خوبي توسط دندان‌پزشكان رعايت مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: مشكل اصلي، جمع‌آوري همزمان زباله‌هاي پزشكي و شهري به وسيله شهرداري است. در بيش‌تر موارد به دليل تاخير در جمع‌آوري زباله‌هاي پزشكي، كيسه‌هاي زرد رنگ توسط عوامل خياباني و به قصد جمع‌آوري تجهيزات پلاستيكي و شيشه‌اي، پاره شده و زباله‌ها در سطح خيابان‌ها رها مي‌شوند.

رييس انجمن دندان‌پزشكان عمومي ايران بيان كرد: لازم است شهرداري اهواز توجه بيش‌تري به جمع‌آوري مجزا و به موقع زباله‌هاي پزشكي به ويژه در منطقه مركزي شهر اهواز داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.30192s, 18q