همه برنج‌هاي وارداتي مجاز، سالم هستند

۱۳۸۸/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۲ - کد خبر: 17665
همه برنج‌هاي وارداتي مجاز، سالم هستند
ستاد ملي بررسي سلامت برنج در بيانيه‌اي اعلام کرد: 13 نوع برنج وارداتي که پيشتر از اين به عنوان برنج هاي آلوده معرفي شده بودند، در آزمايشگاههاي معتبر و با نظارت کارشناسان وزارت بهداشت و موسسه استاندارد و ساير مراکز تحقيقاتي، مورد بررسي مجدد قرار گرفتند و نتايج بدست آمده مشخص مي‌کند که همه برنج‌هاي وارداتي داراي مجوز، بدون هرگونه آلودگي بوده و از نظر رعايت معيارهاي بهداشتي و استانداردهاي لازم، مورد تائيد است.

اين بيانيه مي‌افزايد: در اين بررسي همه نمونه‌ها از نظر آلودگي به فلزات سنگين مانند سرب، کادميوم و آرسنيک مورد آزمايش قرار گرفتند که نتيجه آزمايشات، ميزان فلزات سنگين در اين نمونه‌ها را بسيار کمتر از حد مجاز نشان مي دهد.

همچنين در اين بيانيه تاکيد شده است: اين آزمايشات با رعايت کامل آخرين روش‌هاي علمي آزمايشگاهي از جانب متخصصان و سم شناسان دانشگاهي و با نظارت مديران حراست وزارت بهداشت و موسسه استاندارد انجام شده است.

شايان ذكر است، در آخرين جلسه ستاد ملي بررسي سلامت برنج مقرر شد به منظور آگاهي افکار عمومي در اين زمينه، نشستهاي خبري و کارشناسي با حضور نمايندگان سازمان‌ها و دستگاههاي ذيربط از جمله وزارتخانه‌هاي بهداشت، بازرگاني، جهاد کشاورزي و موسسه استاندارد در اسرع وقت برگزار شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.75035s, 18q