تعدادمتخصصان سرطان دركشور،نصف استانداردجهاني است

۱۳۸۸/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 17666
تعدادمتخصصان سرطان دركشور،نصف استانداردجهاني است
دكتر عبدالله فضل علي زاده به مناسبت برپايي «پنجمين همايش انجمن سرطان ايران» كه 28 تا 30 در مركز همايش‌هاي رازي تهران برپا مي‌شود، سخن مي‌گفت با اعلام اين خبر افزود: ما براي برنامه ريزي صحيح به داشتن آمار دقيقي از ابتلا به انواع سرطان‌ها در كشور نيازمنديم و براي رفع اين معضل، وجود يك مركز ملي براي جمع آوري و تجزيه و تحليل انواع آمار سرطان‌ها به شدت احساس مي‌شود.

وي يادآور شد: در حال حاضر تنها 300 آنكولوژيست (متخصص درمان سرطان) در كشور مشغول به فعاليتند كه بر اساس استانداردهاي موجود مي‌بايست، اين رقم به 600 نفر افزايش يابد.

به گفته رييس انجمن سرطان ايران، با توجه به ريزش اين افراد طي سالهاي آتي بر اثر بازنشستگي، كهولت سن و ... از يك سو و از سوي ديگر افزايش تعداد بيماران سرطاني، نيازمند تربيت نيروي انساني بيشتري در اين زمينه و نيز ايجاد و تجهيز مراكز درمان سرطان هستيم.

وي تصريح كرد: طبق آمارهاي موجود، تعداد بيماران سرطاني از 11 ميليون و 800 نفر در سال 2005 با 55 درصد رشد به تعداد 18 ميليون و 200 هزار نفر در سال 2020 خواهد رسيد.

به گفته دكتر فضل علي زاده، تعداد ويزيت آنكولوژيست‌ها از 38 ميليون بيمار در سال 2005 به 57 ميليون در سال 2020 مي‌رسد.

وي با تاكيد براين كه مراجعات زودهنگام به پزشك و اجراي برنامه‌هاي دقيق درماني، شانس رهايي از بيماري و ادامه زندگي عادي را براي بسياري از بيماران افزايش مي‌دهد، بر گسترش اطلاع رساني در اين حوزه تاكيد كرد.

دكتر فضل علي زاده گفت: پنجمين همايش سالانه انجمن سرطان، همگام با اهداف انجمن سرطان ايران كه افزايش آگاهي عموم و بهبود روش‌هاي صحيح زندگي سالم براي جلوگيري از پيش زمينه‌هاي ابتلا به سرطان در جامعه است، ‌برپا مي‌شود. ارايه اطلاعات جديد پيرامون اين رشته از سوي متخصصان و نخبگان اين رشته در كنار طرح و بررسي معضلات از اهداف اين همايش به شمار مي‌رود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32422s, 18q