رعايت بهداشت فردي، بهترين راه پيشگيري از آنفلوآنزاي خوكي

۱۳۸۸/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۷ - کد خبر: 17670
رعايت بهداشت فردي، بهترين راه پيشگيري از آنفلوآنزاي خوكي
دکتر سياوش وزيري متخصص بيماري‌هاي عفوني، اظهار كرد: از دست دادن و روبوسي با همديگر خودداري کرده و نسبت به رعايت مواردي چون شستوي دقيق دست‌ها با آب و صابون حداقل به مدت 30 ثانيه، رعايت حدفاصل يک و نيم تا دو متر از کساني که داراي علامت عفونت‌هاي تنفسي هستند دقت کنيد.

وي با تاکيد بر واکسيناسيون گروه‌هاي پرخطر براي مقابله با آنفلوآنزاي خوکي، گفت: واکسيناسيون عليه آنفلوانزاي فصلي با ارتقاي سطح ايمني عمومي در اجتماع، شانس مواجهه با ويروس را به دليل کم شدن ميزان سرايت آن کاهش مي دهد.

وي، افراد با سن بالاي 65 سال و حدفاصل شش ماه تا 59 ماه، افراد مبتلا به ديابت، بيماران مبتلا به نارسايي مزمن کليوي، نارسايي کبدي و سيروز، بيماري‌هاي مزمن ريوي و آسم، بيماراني که به دليل سرطان هاي خون يا ساير بيماري هاي بدخيم تحت شيمي درماني هستند، خانم هاي باردار در سه ماهه دوم و سوم بارداري، بيماراني که به دليل رماتيسم تحت درمان دوز بالاي کورتون هستند و افرادي که با سن کمتر از 18 سال با آسپرين درمان طولاني مدت مي شوند و پرسنل حرف پزشکي را جزو گروه هاي پرخطر دانسته و از آنان خواست خود را عليه آنفلوانزاي فصلي واکسينه کنند.

متخصص بيماري‌هاي عفوني با تاکيد بر استفاده بيماران از دستمال يا ماسک به هنگام سرفه يا عطسه براي جلوگيري از انتشار قطرات تنفسي، پزشکان و پرسنل بهداشتي درماني را که به طور مکرر با بيماران در ارتباط هستند را به استفاده از ماسک هاي توصيه شده در مراکز خود فراخواند.

وي به ساکنان خوابگاه‌هاي دانشجويي و پادگان هاي نظامي و نيز دانشجويان، دانش آموزان و يا کساني که در محيط هاي بسته و داراي تهويه کم با افراد زيادي کار و زندگي مي کنند توصيه کرد با دقت بيشتري نسبت به رعايت موارد بهداشتي عمل کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.92748s, 18q