ترک پا، پديده‌ شايع پوستي در ميان زنان

۱۳۸۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۰ - کد خبر: 17682
ترک پا، پديده‌ شايع پوستي در ميان زنان
دکتر محمد علي نيلفروش زاده، در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: نوع فيزيولوژيک اين عارضه در مناطقي که آب و هواي خشک دارند، به دليل کمي رطوبت هوا و تابش خورشيد و همچنين افرادي که به دليل شغل يا انجام ورزش مدت طولاني را در هواي باز مي گذرانند، بيشتر ايجاد مي شود. به علاوه خشکي پا خصوصا کف پا در ناحيه پاشنه، بيشتر در زنان خانه دار ديده مي شود که طي روز بدون جوراب و پاي برهنه در خانه تردد مي کنند.

وي افزود: زناني که عادت به شست و شوي مداوم پاها دارند و به طور کامل پاها را خشک نمي کنند و از کرم هاي مرطوب کننده استفاده نمي نمايند، پاهايشان دچار خشکي شديدتري مي شود.

وي در ادامه ضمن اشاره به اينکه مردان به دليل پوشيدن کفش طي روز و اينکه اصولا تعريق مردان بيشتر است و کمتر دچار اين عارضه مي شوند، افزود: در نوع بيماري‌هاي پوستي ممکن است پا به تنهايي يا همراه با ساير قسمت‌هاي پوست درگير شود که مهمترين آنها ضايعات قارچي پوست مي باشد.

دکتر نيلفروش زاده در آخر به افرادي که به اين عارضه دچار هستند، توصيه کرد: بعد از شست و شوي پاها بلافاصله با حوله تميز و با دقت آنها را خشک کنند و از کرم‌هاي مرطوب کننده و چرب کننده مانند گليسيرين و وازلين استفاده نمايند و در طي روز از کفش هاي روفرشي استفاده کنند و اگر خشکي و ترک و يا احيانا خارش پوست پا ادامه يافت حتما به پزشک متخصص مراجعه نمايند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.74s, 19q