رژيم‌غذايي در تشديد يا كاهش بيش‌فعالي كودكان موثراست

۱۳۸۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۲ - کد خبر: 17686
رژيم‌غذايي در تشديد يا كاهش بيش‌فعالي كودكان موثراست
دكتر ناصر مقدم‌پور در گفت‌وگو با ايسنا ، اظهار كرد: بيش‌فعالي عارضه‌ايست كه در برخي كودكان بروز كرده و آنها را به نوعي ناآرامي، اضطرابي، اختلالات يادگيري، افسردگي و مشكلات عصبي مبتلا مي‌كند.

وي افزود: بايد توجه شود كه بيش‌فعالي با شيطنت تفاوت دارد و نبايد اين دو را با هم يكسان دانست.

مقدم‌پور تصريح كرد: فعاليت بيش از اندازه حركتي، نداشتن تمركز حواس و انجام حركات ناگهاني و بدون تفكر، تمايل به دروغ‌گويي، فراموشكاري، حرف زدن افراطي و دعوا كردن و آزار رساندن به هم‌سالان از علائم بيش‌فعالي در كودكان است.

وي خاطرنشان كرد: بيش‌فعالي در پسرها بسيار بيشتر از دخترها بروز مي‌كند و مهمترين علت آن بروز اختلالات شيميايي و يا فيزيولوژيكي در دوران بارداري و يا محدوديت‌هاي عاطفي كودك است.

اين روان پزشك بيان كرد: بهترين سن درمان بيش فعالي پيش از دبستان است، زيرا با ورود كودك بيش فعال به مدرسه مشكلات او افزايش يافته و موجب تشديد بيماري كودك و آزار و اذيت اطرافيان او مي‌شود.

وي ادامه داد: بيش‌فعالي كودكان با تجويز دارو و حمايت عاطفي و رواني خانواده از كودك قابل درمان است. همچنين رژيم غذايي در تشديد و يا كاهش علائم بيش‌فعالي موثر است و توصيه مي‌شود كودكان بيش‌فعال از غذاهاي تند و با ادويه فراوان استفاده نكنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79393s, 19q