پوشش درماني دردهاي مزمن به نفع بيمه‌هاست

۱۳۸۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۱ - کد خبر: 17697
پوشش درماني دردهاي مزمن به نفع بيمه‌هاست
دکتر مهدي پناه خواهي فلوشيپ درد و درمان‌هاي مداخله‌اي درد در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه ارايه يک خدمت جديد نياز به هزينه، افراد متخصص، پشتوانه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي دارد، گفت: به عقيده من بهتر است که هزينه ها از سوي سيستم بهداشتي درماني کشور و بيمه پرداخت شود تا از سوي مردم.

وي با تاکيد بر اهميت تشخيص درست در خصوص درمان دردهاي مزمن و اينکه بايد در وهله اول نوع درد و اينکه چنين دردي به چه نوع دارويي پاسخ مي دهد تشخيص داده شود، گفت: بسياري از مواقع دردهاي مزمن با داروهاي مخدر کنترل نمي شوند.

وي با اشاره بر اهميت مقوله تشخيص در درمان دردهاي مزمن، گفت: افرادي که لازم است براي درمان درد مزمن از داروهاي حاوي مخدر استفاده کنند به طور قطع بايد تحت شرايط خاص و با رعايت محدوديت هاي خاص خود و منافع و مضار اين کار از داروهاي مذکور استفاده نمايند.

مدير مرکز درد بيمارستان سينا در ادامه به تفاوت اعتياد و وابستگي اشاره کرد و گفت : اعتياد همان است که همه از آن مي گريزند و فرد حتي پس از بهبودي درد نمي تواند مخدر را کنار گذارد در حاليکه در طب تعاريف ديگري وجود دارد که نشان مي دهد وابستگي فرد بيمار به دارو را مي توان با روش‌هاي خاصي به تدريج قطع و کم کرد.

اين فلوشيپ درمان‌هاي مداخله‌اي درد با بيان اينکه بيشترين ترس جامعه در مورد استفاده از داروهاي مخدر، اعتيادآوري آنهاست، گفت: اگر چه داروهايي که امروزه ساخته مي شوند ، احتمال ابتلا به اعتياد را کم مي کنند اما اين خطر هميشه به صورت بالقوه وجود دارد و لذا حتما با بيمار قرار داد مي‌بنديم که به عنوان پزشک بايد هر گاه که احساس کرديم بيمار به سمت اعتياد مي رود ، اين داروها را قطع کنيم و از روش هاي ديگر درماني استفاده کنيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20583s, 19q