تغييرات آب و هوايي براي بهداشت رواني كودكان مضر است

۱۳۸۸/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۲ - کد خبر: 17734
تغييرات آب و هوايي براي بهداشت رواني كودكان مضر است
كارشناسان پزشكي تاكيد كردند كه تغييرات جوي و آب و هوايي مي‌تواند بهداشت و سلامت رواني كودكان را در سراسر دنيا به شدت برآشفته كرده و مختل كند.

اين كارشناسان بر اساس مطالعات جديد برپايه مدارك علمي به اين نتيجه رسيده‌اند كه پديده‌هاي شديد آب و هوايي مانند سيل يا خشكسالي و نيز مشكلات مالي ناشي از تغيير شرايط آب و هوايي روي كودكان تاثير بگذارد و نبايد تصور كرد كه فقط افراد بزرگسال از اين مشكلات آسيب مي بينند.

بر اساس اين گزارش، سختي‌ها و تغييرات در كار و الگوهاي مهاجرتي كه ناشي از تغييرات جوي مي‌شوند مي‌توانند انسان و از جمله كودكان را مستعد ابتلا به اختلالات استرسي و افسردگي كند.

دكتر هلن بري متخصص مركز ملي اپيدميولوژي و بهداشت اجتماعي در اين پژوهش نسبت به اين خطر جدي كه متوجه سلامت رواني كودكان است، هشدار داد.

دكتر بري تصريح كرد: اختلال در بهداشت رواني ناشي از تغييرات جوي بر روي انسان يك آسيب فرعي و كم اهميت نيست بلكه بايد آن را بعنوان يك مشكل جدي و عميق مورد توجه قرار داد. با وجودي كه اين تاثيرات بويژه بر روي كودكان شديد است اما متاسفانه به قدر كافي مورد توجه و بررسي قرار نگرفته است. در حالي كه تاثيرات آن روي كودكان بسيار شديدتر از افراد بزرگسال است.

از سوي ديگر، دكتر ليندال استرازدينز محقق دانشگاه ملي استراليا در اين باره اظهار داشت: كودكان از لحاظ رواني كمتر آمادگي مقابله با استرس‌هاي ناشي از اين تغييرات را دارند.

شرح اين تحقيق در مركز رسانه علمي استراليا ارائه شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.81508s, 18q