احتمال بيماري‌زا بودن برخي از فرش‌هاي ماشيني وارداتي

۱۳۸۸/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۸ - کد خبر: 17742
احتمال بيماري‌زا بودن برخي از فرش‌هاي ماشيني وارداتي
محمد مروج - رييس هيات مديره انجمن صنايع نساجي ايران - در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب گفت: در توليد برخي از فرش‌هاي ماشيني وارداتي نيز از پلي استر بازيافتي استفاده شده كه به ويژه براي كودكان مضر است.

وي با اشاره به برگزاري جلسه ميان سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان با انجمن صنايع نساجي براي اطلاع‌رساني به مردم در مورد كالاهاي نساجي غيراستاندارد و بي‌كيفيت مانند فرش ماشيني عنوان كرد:‌ البته مردم به تدريج متوجه شده‌اند كه برخي از كالاهاي نساجي وارداتي تنها زرق و برق ظاهري داشته، ولي در عمل كيفيت لازم را ندارند.

به گفته او عمده فرش‌هاي ماشيني بي‌كيفيت از كشورهاي تركيه و هند وارد ايران مي‌شوند.

مروج با اشاره به اين‌كه براي فروشندگان مهم اين است كه فروش كدام نوع از محصولات نساجي سود بيشتري دارد، خاطرنشان كرد: با همكاري سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان، قصد اصلاح اين رويه را داريم تا سهم محصولات بي‌كيفيت در بازار نساجي كشور كاهش پيدا كند.

رييس هيات مديره انجمن صنايع نساجي ايران درباره علت كاهش وزني، اما افزايش دلاري صادرات فرش ماشيني از كشور طي پنج ماهه نخست امسال نيز گفت: يكي از دلايل اين وضعيت ممكن است اين باشد كه در پنج ماه نخست امسال فرش‌هاي گران‌تري از كشور صادر شده‌اند كه البته وزن آن‌ها كمتر شده است. به عنوان مثال فرش شانه 700 فقط در ايران توليد مي‌شود و به كشورهايي مانند عربستان صادر مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.74852s, 18q