نسل جديد ايمپلنت‌ها، تحليل استخوان فك را به حداقل مي‌رساند

۱۳۸۸/۰۷/۲۸ - ۱۷:۴۳ - کد خبر: 17752
نسل جديد ايمپلنت‌ها، تحليل استخوان فك را به حداقل مي‌رساند
دكتر كاوه سيدان كه به مناسبت برپايي سومين كنگره بين المللي ايمپلنتولوژي DENSPLY كه 30 مهر ماه در مركز همايش صدا و سيما آغاز به كار مي‌كند. سخن مي‌گفت با اعلام اين خبر افزود: امروز سازندگان ايمپلنت بيشتر ايمپلنت‌هاي كوتاه و باريك توليد مي‌كنند تا دندانپزشكان عمومي بتوانند بدون نياز به تكنيك‌هاي پيچيده جراحي و تغيير در سينوس‌ها و فك از آنها استفاده كنند. اين اقدام شركت‌هاي سازنده ايمپلنت، حركتي در جهت هرچه عمومي تر كردن استفاده از ايمپلنت به شمار مي‌رود.

وي تصريح كرد: يكي از مشكلات دندانپزشكان در كارگذاري ايمپلنت، شكافتن كامل لثه است كه علاوه بر مشكلات تورم،‌ درد، خونريزي و تروما (صدمات) امكان طراحي دقيق محل كارگزاري ايمپلنت از سوي دندانپزشك ميسر نيست.

به گفته دكتر سيدان، امروزه سيستم مسيرياب (Navigation) كه شبيه GPS عمل مي‌كند، قادر به تعيين دقيق محل جايگذاري ايمپلنت قبل از جايگذاري است.

وي در ادامه افزود: با طراحي سه بعدي دندان توسط كامپيوتر و انتقال آن به دستگاه اين امكان فراهم شده كه كامپيوتر با در نظرگيري طول، قطر و محل قرار گيري ايمپلنت در عالم مجازي و انتقال اطلاعات به دستگاه ليزر پليمر، مايع مدل دندان را براي ارايه به لابراتوار دندانسازي تحويل دهد.

وي اضافه كرد: از مزاياي مهم ديگر اين روش، علاوه بر دقت جايگذاري محل ايمپلنت، ساخت پروتز دندان پيش از عمل كاشت دندان است و دندانپزشك را قادر مي‌سازد، پس از كاشت ايمپلنت، تاج دندان را در همان روز در محل ايمپلنت قرار دهد. اين در حاليست كه در گذشته بيمار ماه‌ها مي‌بايست بدون دندان مي‌ماند كه اين امر مشكلاتي را براي وي به دنبال داشت.

دكتر سيدان يادآور شد: Navigation كامپيوتري در ايمپلنتولوژي، عوارض جراحي در ايمپلنت‌هاي دنداني و سطوح آموزش ايمپلنت از جمله موارديست كه در سومين كنگره بين المللي دندانپزشكي DENSPLY ‌ارايه خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74804s, 18q