تربيت هفت هزار نيروي طب اورژانس در كشور ضروري است

۱۳۸۸/۰۷/۲۸ - ۱۷:۴۹ - کد خبر: 17754
تربيت هفت هزار نيروي طب اورژانس در كشور ضروري است
صمد نوري زاد سرپرست دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه طي سخناني اظهار داشت: تاکيد بر سه عامل فوريتهاي پزشکي، طب اورژانس و پدافند غيرعامل نشانه توجه جدي به مديريت بحران است.

نوري زاد در ادامه تصريح کرد: آيينه تمام نماي نظام سلامت در اورژانس پيش بيمارستاني و درون بيمارستاني خلاصه مي‌شود که به منظور ساماندهي در اين خصوص بر سه مقوله تدريس و توسعه رشته فوريتهاي پزشکي، مديريت بحران درون بيمارستاني (طب اورژانس) و توجه به پدافند غيرعامل تاکيد شده است.

وي با اشاره به آمار 24 هزار مورد تلفات مربوط به سوانح جاده اي در کشور، گفت: براي مديريت بحران در اين خصوص پايگاه جاده اي درون شهري شکل گرفت، کانتينرها و تجهيزات داخل آمبولانس توسعه پيدا کرد و تربيت نيروي انساني نيز در دستور کار قرار گرفت.

وي گفت: در چند سال آينده به 18 هزار نيروي کار آزموده در حوزه فوريتهاي پزشکي نياز داريم تا در پايگاههاي جاده‌اي و درون شهري فعاليت کنند.

نوري زاد آمار مرگ و مير را به ميزان 40 تا 50 درصد به مشکلات ناشي از بهداشت قلب و عروق نسبت داد و گفت: تهديداتي از اين دست نيازمند ساماندهي خدمات اورژانس هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه عدم ساماندهي مناسب در خدمات جاده اي و پيش بيمارستاني و درون بيمارستاني را از چالشهاي موجود نظام سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: در سراسر کشور نيازمند تربيت 7 هزار نيرو در طب اورژانس هستيم تا نگرانيهاي موجود در اين زمينه برطرف شود.

وي در پايان کليه اقدامات غيرنظامي در مقابل تهديدات مختلف را پدافند غيرعامل توصيف کرد که در استان کرمانشاه از حساسيت بالايي برخوردار و نيازمند همسويي و همکاري سازمانهاي مختلف است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.76426s, 18q