گزگز کف دست و احساس ضعف و درد مچ دست، علائم سندرم کانال کارپال

۱۳۸۸/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 17767
گزگز کف دست و احساس ضعف و درد مچ دست، علائم سندرم کانال کارپال
كانال «كارپال» تونلي در مچ است كه عصب مياني دست از آن رد مي شود. اين عصب شاخه حركتي است و عضلات حركت دهنده انگشتان دست را عصب دهي مي کند.

آسيب اين کانال به علل مختلف با نام «سندرم کانال کارپال» خوانده و موجب تحت فشار قرار گرفتن شاخه عصبي مي شود و سست شدگي، گز گز كردن دست هنگام خواب، احساس ضعف و درد در مچ دست و لاغر شدن عضلات كف دست از علايم آن است.

اين بيماري در زنان شايع‌تر است و از علل پديد آمدن آن مي توان به فعاليت سنگين و كششي، قرار گرفتن دست در وضعيت نامناسب، قرار دادن مكرر دستها در زير چانه و تغييرات هورموني در زنان اشاره کرد.

اولين اقدام درماني، تشخيص درست و در مرحله بعد انجام تست نوار عصب و عضله است كه وجود اين سندرم و همچنين شدت و ضعف آن را مشخص مي نمايد.

درمان اين بيماري با درمانهاي طبي امكان پذير است و در موارد كمي نياز به جراحي دارد. همچنين فيزيوتراپي، ورزش هاي خاص، جلوگيري از فعاليتهاي كششي و سنگين در كاهش و درمان اين بيماري توصيه مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
افسانه
من افسانه 32 ساله کارمند بانک هستم و یک فرزند 4 ساله دارم و ساکن شهر اهوازم دقیقا یک ماه پیش یعنی در تاریخ 15/04/89 در حالیکه در محل کارم مشغول بودم احساس کردم که سمت چپ بدنم در حال سر شدن است و بعد از دقایقی کاملاسمت چپ بدنم سر شد بصورت نصف و کاملا قرینه که حتی نصف زبان گلو چشم و حتی احسا س میکرذم اندامهای داخلی ام هم کاملا سر شده در همان وقت به بیمارستان مراجعه کردم آزمایش خون هم از من گرفته شد و نمک خون سدیم و پتاسیم چک شد . در حد نرمال بود و پزشک گفت احتمالا یک شوک عصبی بوده .بدلیل برطرف نشدن علائمم به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم در ابتدا نوار عصب مغز سپس نوار عصب چشم ام آر آی مغز و سنوگرافی عروق مغزی نوار عصب و عضله انجام دادم و یکسری آزمایش خون و روماتیسم همه چیز نرمال بود بعد از آن در ام ار ای گردن مختصری دیسک در مهره شش و هفت نشان داده شد که به اعتقاد پزشک ارزشی نداشت . با عادت ماهیانه عائمم بسیار تشدید شد بی میلی به غذا و حالت تهوع خشکی دهان و گاهی احساس سرگیجه و سر درد در سمت چپ بدنم از دیگر علائمم است .پزشک داروهای اعصاب تجویز کرد با خوردن یک قرص سیتالوپرام تمام بدنم سر شد و لرز و بی خوابی گرفتم که البته گز گز و مور مور به پای راستم هم منتقل شد و کم کم تمام بدنم مرتب در گیر حالت مور مور شدن و سنگینی و گاهی گز گز بخ خصوص در پاهاو سرد و گرم شدن است بطوریکه خواب شبم مختل شده امروز حدود 45 روز از شروع علائمم میگذرد واقعا احساس خستگی و ناتوانی میکنم انرژی ام تحلیل رفته . به پیشنهاد دیگران برای تکمیل معالجاتم قصد مراجعه به تهران رادارم خواهشمندم من را راهنمایی بفرمایید و یا احیانا تشخیص خودتان را عنواان نماییدآیا ممکن است به ام اس مبتلا باشم
0.61999s, 19q