كاربرد زياد تلفن همراه سرطان زا است

۱۳۸۸/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۷ - کد خبر: 17819
كاربرد زياد تلفن همراه سرطان زا است
در اين پژوهش 20 ميليون پوندي كه طي يك دهه از سوي سازمان جهاني بهداشت انجام گرفت، محققان دريافتند: كاربراني كه زياد از تلفن همراه استفاده مي‌كنند در سالهاي پيري و سالخوردگي بيشتر در معرض ابتلا به تومورهاي مغزي قرار مي‌گيرند.

نتايج اين پژوهش اطمينان‌هاي مقامات را نسبت به بي خطر بودن اين وسيله ارتباطاتي زير سوال مي‌برد. روزنامه تلگراف چاپ انگليس ضمن اعلام اين مطلب آورده است كه در چندين پژوهش قبل نيز رابطه استفاده از تلفن‌هاي همراه به ميزان زياد به مدت 10 سال يا بيشتر با بروز تومورهاي مغزي تاييد شده است.

رييس مركز تحقيقات اينترفون در انگليس در اين باره اظهار داشت كه گزارش جديد ما را موظف مي‌كند كه يك «پيام هشدار بهداشت عمومي‌» در اين زمينه براي مردم داشته باشيم و در اين خصوص اطلاع رساني لازم را انجام دهيم. اين در حالي است كه دپارتمان بهداشت انگليس در اين رابطه هيچ دستورالعمل تازه‌اي ارائه نكرده ضمن اين كه كاربرد تلفن همراه را براي بزرگسالان بي‌خطر دانسته و فقط توصيه مي‌كند كه كودكان بايد از اين وسيله كم و كوتاه مدت استفاده كنند. در عوض در برخي از كشورها بويژه فرانسه هشدارهاي جدي درباره خطرات كاربرد زياد تلفن همراه ارايه شده است و در آمريكا نيز مقامات بر روي خطرات احتمالي اين وسيله در حال انجام تحقيق‌هاي گسترده‌اي هستند.

در تحقيق اينترفون انگليس تاثير تماس با تلفن همراه بر روي سه نوع تومور مغزي و يك تومور غدد بزاقي بررسي شد. اين مطالعات به صورت بين‌المللي و در 13 كشور مختلف انجام گرفت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11925s, 18q