جلوگيري از زايمان زودرس با يک داروي ضد سرطان

۱۳۸۸/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۹ - کد خبر: 17822
جلوگيري از زايمان زودرس با يک داروي ضد سرطان
محقان دانشگاه نيوکسل انگلستان به سرپرستي دكتر يولانداهارلي با بررسي داروي تريکو استاتين اي(TriC hostatin- A) بر روي 36 زن باردار که به روش سزارين زايمان کرده بودند دريافتند که اين دارو از انقباضات رحمي و زايمان زودرس جلوگيري مي کند.

دانشمندان مي گويند اين دارو با افزايش سطح پروتئيني كه مسئول كنترل و استراحت ماهيچه است از انقباضات ناگهاني جلوگيري و از وقوع زايمان زودرس مي کاهد.

يافته هاي اين مطالعه از مصرف داروي TSA حاکي از پايين آمدن46 درصدي انقباضات طبيعي و کاهش 54 درصدي زايمان سزارين مي شود.

داروي تريكو استاتين اي (TSA) در کشتن سلولهاي سرطاني کاربرد دارد.

اين پژوهشگران طي انجام مطالعه در درمانگاه رويال ويكتوري نمونه ها را از ماهيچه زناني كه تحت عمل سزارين بوند برداشتند. آنها اين ماهيچه ها را در معرض TSA قرار داده و تاثير آن را بر انقباضات رحمي در زايمان طبيعي و انقباضات به وجود آْمده توسط داروي اكسي توسين در زمايمان سزارين بررسي كردند.

پروتئين (PKA) kinase- A در انقباضات رحمي در دوران بارداري دخالت دارد و محققان نشان دادند TSA با افزايش سطح اين پروتئين (PAA) در بدن از انقباضات و زايمان زودترس جلوگيري كند.

گفتني است، تعداد زايمانهاي زودرس در جهان در حال افزايش است به طوري که در انگليس سالانه 50 هزار كودك زودرس به دنيا مي آيند از اين رو پيدا کردن راه حلي براي جلوگيري از اين مسئله ضروري به نظر مي رسد.

اين پژوهش درژورنال cellular and molecular medicine به چاپ رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.27951s, 18q