ابلاغ دستورالعمل جداسازي آبخوري‌ از سرويس‌ بهداشتي وتجهيز مدارس به لوله‌كشي صابون مايع

۱۳۸۸/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۸ - کد خبر: 17844
ابلاغ دستورالعمل جداسازي آبخوري‌ از سرويس‌ بهداشتي وتجهيز مدارس به لوله‌كشي صابون مايع
دكتر مرتضي رييسي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جداسازي آبخوري‌ها از سرويس‌هاي بهداشتي و تجهيز مدارس سراسر كشور به لوله‌كشي صابون مايع از محل اعتبارات استاني، يادآور شد كه اين دستورالعمل با هدف پيشگيري از شيوع آنفلوآنزاي نوع «آ» به استان‌هاي سراسر کشور ابلاغ شده است.

وي همچنين با بيان اين که سالانه بيش از 60 ميليارد تومان صرف تعميرات مدارس مي‌شود، خاطرنشان كرد: تجهيز بيش از 100 هزار مدرسه در سراسر کشور به سيستم لوله‌کشي صابون مايع، از تابستان آغاز شده و اعتبار ويژه‌اي از محل تعميرات مدارس به اين امر اختصاص يافته، چرا كه در بخشنامه ابلاغي به استان‌ها، اولويت ويژه در هزينه‌کرد اعتبارات تجهيز مدارس توسط مديران مدارس به نصب لوله‌كشي صابون مايع مشخص شده است.

رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور در ادامه بي‌توجهي مديران به اجراي دستورالعمل مذكور و كم‌توجهي به نصب سيستم لوله‌كشي صابون مايع كه به گفته وي، هزينه قابل توجهي نمي‌طلبد را غيرقابل توجيه خواند و تصريح كرد: بودجه لازم براي اجراي اين موضوع در اختيار استان‌ها قرار داده شده است.

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش همچنين خاطرنشان كرد: به استان‌هاي كشور ابلاغ شده است كه از محل اعتبارات استاني، جداسازي سريع آبخوري‌ها از سرويس‌هاي بهداشتي را در دستور كار جدي خود قرار دهند كه البته اين موضوع در مدارس جديدالاحداث لازم‌الاجراست.

رييسي تصريح كرد كه با توجه به خطر شيوع آنفلوآنزاي نوع «آ»، هر مديري كه در زمينه جداسازي آبخوري‌ها از سرويس‌هاي بهداشتي كوتاهي كند، بايد پاسخگوي آسيب‌هاي بعدي باشد و هر گونه كوتاهي در اين زمينه متوجه مديران است و با آن‌ها برخورد خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.19764s, 18q