از هر 7 زن يک نفر به سرطان سينه مبتلا مي‌شود

۱۳۸۸/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 17852
از هر 7 زن يک نفر به سرطان سينه مبتلا مي‌شود
دکتر عبدالرسول اکبريان رييس هشتمين کنگره بين‌المللي بيماري‌هاي زنان و مامايي ايران در يك نشست خبري، گفت: ميزان سرطان سينه در کشور ما متناسب با کشورهاي ديگر است، از هر 7 زن يکي به سرطان سينه مبتلا مي‌شود. افرادي که سابقه سرطان سينه در بستگان خود دارند بايد نسبت به شناسايي اين بيماري در خود زودتر اقدام کنند ، آلودگي هوا ، سيگار و غذاي پرچرب در ابتلا به سرطان سينه موثر است.

وي تصريح کرد: در حال حاضر بزرگ‌ترين مشکل در ايران و ساير کشورها، حاملگي هاي ناخواسته است که اين امر مربوط به توجه بيشتر زنان به راه هاي پيشگيري از بارداري است.

وي اظهار داشت: سن ابتلا به سرطان تخمدان در کشور پايين تر از کشورهاي ديگر است که علت آن هنوز ناشناخته باقي مانده است.

دکتر اکبريان در خصوص برگزاري کنگره بيماري هاي زنان و مامايي گفت : در اين کنگره شرکت کنندگان از کشورهاي انگليس، امريکا، فرانسه، آلمان و دانشگاه هاي کشورهاي هم جوار حضور دارند.

همچنين در ادامه دکتر ابوالفضل مهدي زاده دبير اين کنگره در ادامه افزود : در بخش جنبي اين کنگره نمايشگاه تجهيزات پزشکي نيز برپا مي شود همچنين 800 مقاله به دبير خانه اين کنگره ارسال شده که از اين تعداد 270 مقاله انتخاب و ارايه مي شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکي ايران گفت : 20 پانل در زمينه هاي مختلف به بررسي مشکلات زنان مي پردازد که شامل مشکلات سالمندان، پزشکي قانوني، غربالگري قبل ازتولد، تنش هاي عاطفي زنان به خصوص شاغلان و زنان يائسه، نانوتکنولوژي و ارگونومي طب کار از پانل هايي است که در اين کنگره ارايه مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.1273s, 18q