نهمين کنگره بين‌المللي انجمن "پروستودونتيست‌هاي ايران" در مشهد برگزار مي‌شود

۱۳۸۸/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۳ - کد خبر: 17856
نهمين کنگره بين‌المللي انجمن "پروستودونتيست‌هاي ايران" در مشهد برگزار مي‌شود
نهمين کنگره بين‌المللي انجمن پروستودونتيست‌هاي ايران (متخصص پروتز) با حدود يكهزار دندانپزشك از سراسر كشور همزمان با ميلاد حضرت رضا(ع) در مشهد برگزار مي‌شود.

بنا بر اين گزارش، اين كنگره سه روزه با حضور اساتيد داخلي و خارجي از 6 تا 8 آبان ماه در سالن همايش‌هاي نمايشگاه بين‌المللي مشهد برپا خواهد شد.

دكتر جليل قنبرزاده، دبير نهمين کنگره بين‌المللي انجمن پروستودونتيست‌هاي ايران هدف از برگزاري اين کنگره را ارايه تازه‌ ترين يافته‌هاي علم دندانپزشكي در زمينه پروتز و تبادل تجربيات در اين خصوص عنوان كرد و افزود: سهولت و رضايت در درمان هاي پروتزي براي دندانپزشك و بيمار محور اصلي كنگره است.

وي تعداد مقالات ارسال شده به دبيرخانه كنگره را 300 مقاله ذكر كرد و گفت: از اين تعداد 196 مقاله انتخاب شده كه 80 مقاله به صورت سخنراني و 116 مقاله در قالب پوستر ارايه مي‌شود.

وي خاطر نشان كرد: نهمين کنگره بين‌المللي انجمن پروستودونتيست‌هاي ايران با سخنراني‌هاي علمي و كارگاه‌هاي عملي مختلف در زمينه پروتزهاي ثابت، متحرك، پروتز فك صورتي، ايمپلنت، زيبايي و مواد دنداني همراه است.

دكتر قنبرزاده با اشاره به روند ثبت‌نام و اقدامات انجام شده گفت: در اين راستا فرم‌هاي فراخوان مقاله و بروشورهاي ثبت‌نام به تمام بخش هاي تخصصي دانشكده‌هاي دندانپزشكي سراسر كشور ارسال و اطلاع ‌رساني و ثبت‌نام از طريق سايت prosthocongress.com انجام شد.

دبير اجرايي نهمين كنگره پروتز، برپايي نمايشگاه تجهيزات و مواد دندانپزشكي را از ديگر برنامه‌هاي جنبي عنوان كرد و افزود: اين نمايشگاه در فضايي به وسعت يك هزار و 600 متر مربع و با شركت 55 شركت داخلي و خارجي برگزار مي‌شود.

وي گردهمايي فارغ‌التحصيلان دانشكده دندانپزشكي مشهد را در روز دوم، يكي از برنامه‌هاي جنبي كنگره ذكر كرد.

دكتر اسماعيل شريفي، رييس نهمين کنگره بين‌المللي انجمن پروستودونتيست‌هاي ايران نيز گفت: مشهد كه دومين شهر پر جمعيت كشور است، داراي بيشترين تعداد متخصص پروتز و دندانپزشك پس از تهران مي‌باشد و همچنين سومين دانشكده دندانپزشكي كشور پس از دانشكده‌هاي تهران و شهيد بهشتي در اين شهر تاسيس شده است.

وي با بيان اينكه اين اولين كنگره انجمن پروستودونتيست‌هاي ايران است كه در خارج از تهران و در شهر مشهد برگزار مي‌شود، افزود: نهمين كنگره با همكاري انجمن پروستودونتيست‌هاي ايران و شاخه خراسان برگزار خواهد شد.

دكتر شريفي تاسيس انجمن پروستودونتيست‌هاي ايران شاخه خراسان را در سال 1387 ذكر كرد و گفت: اين انجمن هم‌اكنون با حضور جمع كثيري از متخصصان پروتزهاي دنداني استان فعال است.

دكتر رضا گوهريان، دبيرعلمي نهمين کنگره بين‌المللي انجمن پروستودونتيست‌هاي ايران نيز برگزاري كنگره فوق را با امتياز بازآموزي براي دندانپزشكان عنوان كرد و افزود: در اين راستا با دعوت از تمام اساتيد دانشگاهي تلاش شده است تا با مباحثي كه ارايه مي‌كنند، همكاران دندانپزشك بتوانند درمان‌هاي خود را به بهترين وجه به بيماران عرضه كنند.

وي برپايي 21 پانل سخنراني و همچنين 28 كارگاه آموزشي در زمينه‌هاي ايمپلنت، زيبايي و پروتزهاي ثابت و متحرك، استريليزاسيون و آيين مطب‌داري را از جمله مباحث مهم در نهمين کنگره عنوان كرد.

دكتر گوهريان با اشاره به مقالاتي كه در قالب پوستر در اين كنگره ارايه مي‌شود، افزود: در سالني كه بدين منظور اختصاص يافته است، 116 پوستر به نمايش در مي‌آيد كه از بين آنان سه پوستر برگزيده اعلام خواهد شد و جوايزي به آنان تعلق مي‌گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20931s, 19q