يارانه دارو حذف نمي شود/تامين واكسن آنفلوآنزاي «آ» طي دو ماه آينده

۱۳۸۸/۰۸/۰۶ - ۱۱:۰۲ - کد خبر: 17868
يارانه دارو حذف نمي شود/تامين واكسن آنفلوآنزاي «آ» طي دو ماه آينده
دكتر شيباني در جمع خبرنگاران با رد شايعه حذف يارانه دارو، ادامه داد: يارانه داروها حذف نمي‌شود و كماكان در سيستم باقي مي‌ماند چرا كه اين يارانه مربوط به داروي بيماران خاص است و اين داروها بسيار گران قيمت هستند بنابراين يارانه داروها كماكان پرداخت مي‌شود.

به گفته وي، براي تامين داروهاي مورد نياز بيماران خاص در سال جاري نبايد مشكلي وجود داشته باشد چرا كه پيش‌بيني‌هاي لازم در اين باره صورت گرفته است.

وي وضعيت اقتصادي سيستم دارويي كشور در قسمت توليد، توزيع و عرضه را وضعيت خوبي ندانست و با اشاره به بدهي بيمه‌ها به صنعت داروسازي كشور، گفت: بدهي مراكز درماني دولتي به مجموعه دارو و شركت‌هاي توزيعي رقم بالايي است. اين امر در حال پيگيري است و خوشبختانه قول‌هايي از مسئولان اقتصادي كشور گرفته شده تا در اسرع وقت اين مبالغ تامين و به صنعت دارويي كشور تزريق شود.

دكتر شيباني تاكيد كرد كه سياست‌هاي صنعت داروسازي كشور به سمتي نيل پيدا خواهد كرد كه از موسسات و كارخانه‌هاي داروسازي كه به دنبال توليد داروهاي جديد هستند حمايت شود.

وي در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر عدم ارائه مجوز براي تاسيس داروخانه‌هاي جديد هلال احمر گفت: اين امر كلي نيست و به صورت موردي در اين زمينه تصميم گيري مي‌شود.

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت در رابطه با تامين واكسن آنفلوآنزاي «آ» در كشور گفت: در اين زمينه اقدامات لازم پيش بيني شده است و مشكلي وجود ندارد و اميدواريم طي يكي دو ماه آينده واكسن آنفلوآنزاي «آ» تامين شود، اين در حالي است كه در حال حاضر واكسن آنفلوآنزاي فصلي به ميزان كافي در كشور موجود است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12531s, 19q