اين روش به بيهوشي‌وجراحي نياز ندارد و بيمار10تا15 دقيقه درمان مي‌شود

۱۳۸۸/۰۸/۰۶ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 17872
اين روش به بيهوشي‌وجراحي نياز ندارد و بيمار10تا15 دقيقه درمان مي‌شود
سيد امير کسائي، در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: اين روش درماني در آينده نياز به بسترسازي و حمايت بيشتر مسئولان دارد.

اين متخصص قلب و عروق و پزشك معالج اين بيماران، اظهار داشت: چنانچه در اثر رسوب چربي يا ساير عوامل، زخمي در ديواره رگ‌هاي قلب ايجاد شود، خون روي اين قسمت چسبيده، لخته مي‌شود و بدين ترتيب رگ مسدود و منجر به سکته قلبي در فرد مي‌شود.

وي با بيان اين مطلب که روش آنژيوپلاستي اوليه همراه با مکش لخته، سابقه‌اي کمتر از 10 سال دارد و طي يك تا 2 سال اخير در مراکز بسيار معدودي از دانشگاه‌هاي تيپ يك کشور صورت مي‌گيرد، گفت: در اين روش ابتدا لخته خوني که سبب سکته قلبي است، به طور مستقيم با اعمال مکش خارج و سپس رگ به طور کامل از طريق بالن آنژيوپلاستي باز مي‌شود.

اين عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي زنجان، ابداع روش‌هاي جديد را انقلابي در درمان بيماران قلبي و عروقي دانست و تصريح کرد: اين روش نياز به بيهوشي و جراحي ندارد و طي 10 تا 15 دقيقه، بيمار درمان مي‌شود. از ديگر مزاياي روش آنژيوپلاستي اوليه همراه با مکش لخته، كاهش طول مدت بستري، هزينه و عوارض ناشي از عمل است.

دكتر کسائي، با تأکيد بر اينکه در درمان هر نوع عارضه قلبي پارامتر زمان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، ابراز کرد: هر نوع درد گرچه خفيف در سينه، تنگي نفس، تعريق، ضعف و بي‌حالي مي‌تواند علامت هشدار دهنده‌اي از وقوع يک سکته قلبي باشد لذا بهتر است بيمار طي نيم ساعت در همان محل سکونت، تحت درمان قرار گيرد.

وي با بيان اينکه با گذشت زمان بيشتر از وقوع سکته، بخش‌هاي بشتري نيز از عضله قلب از بين مي‌رود، تصريح كرد: هنوز بسياري از افراد به درمان‌هاي قابل انجام در مرکز استان، اعتماد ندارند و اقدام به اعزام بيماران به ساير استان‌ها مي‌کنند. اين امر تفکري نادرست است که مي‌تواند با اتلاف وقت، جان بيمار را نيز به خطر بياندازد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40134s, 18q