بهره برداری از فاز اول سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقات علوم پزشکی

۱۳۸۸/۰۸/۰۷ - ۱۲:۱۷ - کد خبر: 17891
بهره برداری از فاز اول سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقات علوم پزشکی
دکتر عباس نجاری در گفتگو با مهر افزود: بخش اول سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقات (سمات 1) همزمان با نشست معاونان پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی هفته آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد و بخش دوم سامانه با عنوان سمات 2 نیز افتتاح می شود.

وی اضافه کرد: سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقات یا سمات دارای برنامه مشخصی است و به عنوان تکلیف برنامه چهارم توسعه کشور انجام شده است. در این مراسم گزارشی از بخش های انجام شده و برنامه های درپیش رو ارائه می شود.

نجاری اظهار داشت: دانشگاهها مکلف بودند که برای تمام نشریات، پایگاه الکترونیکی ایجاد کنند، طرح های تحقیقاتی به صورت آن لاین ثبت کنند و روزمه اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی را به صورت کامل به صورت الکترونیک تهیه کنند و کتابخانه الکترونیک ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: سامانه ملی اطلاعات تحقیقات در حوزه های زیست پزشکی و سلامت، پیوستگاه داده‌های علمی و پژوهشی تولید شده در داخل کشور است و در این جلسه دانشگاههای پیشرو و شرکت های خصوصی فعال در سمات معرفی می شوند.

مدیرکل دفتر توسعه و هماهنگی اطلاع رسانی پزشکی وزارت بهداشت اظهار داشت: مهمترین هدف بخش دوم سمات نیز به اشتراک منابع و جلوگیری از موازی کاری و انجام کارهای مشترک است که در این مراسم، برنامه استراتژیک آن ارائه می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4939s, 18q