امكان بارداري در سنين بالا با استفاده از تخمک اهدايي

۱۳۸۸/۰۸/۱۱ - ۱۳:۰۱ - کد خبر: 17905
امكان بارداري در سنين بالا با استفاده از تخمک اهدايي
دکتر انسيه تهراني نژاد، دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: چنانچه فردي بخواهد از تخمک و ژنتيک خودش، مادر شود بايد بداند که زمان در اين خصوص از اهميت زيادي برخوردار است.

عضو تيم تخصصي پژوهشکده رويان گفت: شايد لااقل پنج الي شش سال است که از روش تخمک اهدايي در کشور استفاده مي شود و استقبال مردم نيز از آن بسيار خوب بوده است.

دکتر تهراني نژاد گفت: سعي مي‌کنيم تا حد ممکن از تخمک خود فرد استفاده کنيم.

اين فلوشيپ نازايي در پاسخ به اين سوال که آيا افراد مي‌توانند در سنين پايين‌تر تخمک خود را فريزر کنند تا در سنين بالاتر با استفاده از آنها باردار شوند، گفت: اگر چه بعضي از مراکز عنوان مي کنند که فريز تخمک انجام مي دهند اما هنوز اين چندان کاربردي يا عملي نشده است.

اين فلوشيپ نازايي درخصوص شرايط رحمي در سنين بالا نيز گفت: شرايط رحم معمولا با بالا رفتن سن خوب باقي مي‌ماند و سن بيشتر روي تخمک تاثير مي گذارد.

دکتر تهراني نژاد در عين حال به موضوع رحم‌اجاره‌اي اشاره كرد و افزود: زنان كه بر اثر فيبرم‌هاي متعدد رحم مناسب ندارند يا براثر عوامل مادرزادي داراي اشکالات رحمي هستند و يا اينکه اصلا رحم ندارند، مي توانند براي استفاده از روش رحم اجاره‌اي اقدام نمايند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.37677s, 18q