آغاز موج دوم شيوع ويروس H1N1‌ درعربستان/اوكراين براي مقابله با آنفلوآنزاي خوكي تقاضاي كمك كرده است

۱۳۸۸/۰۸/۱۱ - ۱۳:۱۱ - کد خبر: 17910
آغاز موج دوم شيوع ويروس H1N1‌ درعربستان/اوكراين براي مقابله با آنفلوآنزاي خوكي تقاضاي كمك كرده است
‌ويكتور يوشچنكو، رييس جمهور اوكراين نامه‌اي خطاب به آمريكا، ‌اتحاديه اروپا، ‌ناتو و كشورهاي همسايه اوكراين نوشته و براي مقابله با شيوع ويروس A/H1N1 تقاضاي دارو و تجهيزات درماني كرده است.

وي تصريح كرد: ما به تنهايي قادر به مقابله با اين بيماري نخواهيم بود و به همين خاطر از دوستان نزديك و شركاي استراتژيك خود تقاضاي همكاري و ياري داريم. اين كشور هم چنين از سوئيس تقاضاي 16 تن داروي ضد ويروسي تامي فلو كرده‌ است.

وزرات بهداشت اوكراين تاكنون مرگ 60 نفر را بر اثر ابتلا به مشكلات تنفسي حاد ناشي از عفونت ويروسي H1N1 ‌در ظرف يك هفته،‌ تاييد كرده است.

بر اساس اين گزارش، شوروي سابق تاكنون 4 مورد مرگ و بيش از 190 هزار مورد ابتلا به آنفلوآنزاي خوكي را گزارش كرده است كه از اين تعداد هشت هزار نفر به معالجات بيمارستاني نياز پيدا كرده‌اند.

گفتني است تا يكشنبه شب لهستان و اسلواكي به نامه رييس جمهور اوكراين پاسخ داده‌ و ماسك‌هاي محافظ و منابعي از داروي تامي فلو براي اين كشور ارسال كرده‌اند.

از سوي ديگر، خبرگزاري فرانسه نيز به نقل از وزارت بهداشت عربستان سعودي اعلام كرد كه موج دوم شيوع آنفلوآنزاي خوكي در اين كشور آغاز شده است.

اين وزارتخانه اعلام كرده است كه تعداد قربانيان اين بيماري ظرف فقط چند هفته قبل از آغاز مراسم حج سالانه با حدود دو ميليون زائر در اين كشور به 60 نفر رسيد.

وزير بهداشت عربستان تصريح كرد كه موج دوم شيوع اين بيماري با آغاز فصل سرما و از ابتداي ماه اكتبر در اين كشور آغاز شده است و ظرف چند هفته گذشته چندين مدرسه نيز در سرتاسر اين كشور بسته شدند.

به گزارش ايسنا، تركيه نيز يك مورد ديگر مرگ بر اثر ابتلا به اين بيماري را اخيرا تاييد كرده است و به اين ترتيب بر اساس يك بيانيه رسمي شمار قربانيان تركيه به 4 نفر رسيد. در اين بيانيه آمده است كه تاكنون شمار مبتلايان به آنفلوآنزاي نوع آ در تركيه به 1870 نفر رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.26933s, 18q