تصميم‌گيري منطقه‌اي براي تعطيلي موردي كلاس‌ها بدليل ابتلابه آنفلوآنزاي آ

۱۳۸۸/۰۸/۱۱ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 17916
تصميم‌گيري منطقه‌اي براي تعطيلي موردي كلاس‌ها بدليل ابتلابه آنفلوآنزاي آ
دكتر زكريا يازرلو در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره افزود: كميته‌هايي در سطح مناطق متشكل از رييس منطقه، معاونت‌هاي منطقه، نمايندگان روابط عمومي و حراست و كارشناس سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي منطقه تشكيل شده است كه اين كميته‌ها به طور دقيق بر مدارس تهران به لحاظ شيوع آنفلوآنزاي نوع «آ» كنترل و نظارت خواهند كرد و در مورد تعطيلي كلاس‌هاي درس به صورت موردي تصميم‌گيري خواهند كرد.

وي همچنين از اعزام 200 اكيپ پزشكي به مدارس شهر تهران در مقطع متوسطه با هدف غربالگري و آموزش دانش‌آموزان تهران به لحاظ ابتلا به آنفلوآنزاي نوع آ خبر داد و گفت: با عنايت به همه‌گيري آنفلوآنزاي نوع آ، 200 اكيپ پزشكي از جامعه بسيج پزشكان با هدف آموزش دانش‌آموزان در برابر ابتلا به آنفلوآنزاي نوع آ و غربالگري آن‌ها در حال اعزام است كه اين پزشكان مدارس راهنمايي و متوسطه كليه مناطق آموزش و پرورش تهران را پوشش خواهند داد و در طول ساعات مدرسه، به پرسش‌هاي دانش‌آموزان نيز پاسخگو خواهند بود.

رييس آموزش و پرورش شهر تهران در ادامه تصريح كرد: مدارس ابتدايي شهر تهران نيز همگي تحت پوشش مربيان بهداشت قرار دارند و از نظر شيوع آنفلوآنزاي نوع آ تحت نظارت و كنترل جدي قرار خواهند گرفت.

وي همچنين خاطرنشان كرد كه ميزان شيوع آنفلوآنزاي نوع آ در سطح شش هزار مدرسه شهر تهران تحت كنترل است و تا امروز هيچ مدرسه‌اي در پايتخت به دليل شيوع اين بيماري در بين دانش‌آموزان تعطيل نشده است.

يازرلو يادآور شد كه اقدامات پيشگيرانه جدي براي كنترل شيوع آنفلوآنزاي نوع آ در بين دانش‌آموزان تهراني در حال انجام است و يكي از اين اقدامات، ارائه آموزش‌هاي كپسولي موثر به آن‌هاست تا روش‌هاي مقابله با ابتلا به آنفلوآنزاي نوع را به خوبي در پيش گيرند.

طبق آخرين آمار رسمي 17 دانش‌آموز در شهر تهران و شهرستان‌هاي استان به آنفلوآنزاي نوع آ مبتلا شده‌اند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.02276s, 18q