درمان سينوزيت با ليزر، نياز به عمل جراحي را كاهش مي‌دهد

۱۳۸۸/۰۸/۱۸ - ۱۰:۵۰ - کد خبر: 17974
 درمان سينوزيت با ليزر، نياز به عمل جراحي را كاهش مي‌دهد
دكتر امير آب‌آب‌زاده درگفت‌وگو با ايسنا اظهار داشت: طبق بررسي‌هاي انجام شده بر روي خواص طيف نوري ليزر سرد مشخص شد كه مي‌توان از نور براي درمان التهاب گوش، سينوزيت و ترميم فلج عصب 7 و عصب 8 استفاده كرد. در نتيجه براي نخستين بار دركشور از اين روش در اهواز استفاده كرديم.

وي افزود: پيش از اين دركشور از ليزرتنها در فيزيوتراپي و درمان رماتيسم استفاده مي‌شد، ولي انجام آزمايشات نشان داد كه مي‌توان از ليزر سرد در موارد درماني متعددي استفاده كرد.

دكتر آب‌آب‌زاده تصريح كرد: ليزر سرد داراي طيف‌هاي نوري قرمز و مادون قرمز است و اين دو طيف نوري بر روي غشاء سلولي تاثير مستقيم داشته و موجب افزايش اثر ترميمي سلول و كاهش درد و التهاب مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: طيف‌هاي نوري ليزر سرد بر ميتو‌كندري سلول كه مركز توليد انرژي سلول است، موثر بوده و با افزايش كارايي آن، انرژي سلول آسيب ديده را افزايش مي‌دهد.

به گفته وي، ليزر سرد موجب افزايش مواد بيوشيميايي سلول‌هاي آسيب ديده مي‌شود و خواص ترميمي سلول را افزايش مي‌دهد.

عضو انجمن راينولوژي ايران تاكيد كرد: با استفاده از خواص ضد التهاب ليزر سرد مي‌توان سينوزيت را به راحتي درمان كرده و نياز به انجام عمل جراحي را كاهش داد.

اين متخصص گوش، حلق و بيني گفت: سينوزيت به دليل التهاب مخاط بيني و سينوس‌ها به‌وجود مي‌آيد و دريچه تخليه سينوس‌ها دچار التهاب شده كه موجب سردرد و تب مي‌شود.

دكتر آب‌آب‌زاده افزود: طيف مادون قرمز ليزر‌سرد، بافت ملتهب سينوس‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد. طيف قرمز ليزر‌سرد نيز به درون بيني تابيده شده و موجب كاهش التهاب مخاط بيني مي‌شود.

وي تصريح كرد: با كاهش التهاب و تورم، ترشح سينوس‌ها كاهش وتخليه ترشحات افزايش مي‌يابد. با تخليه ترشحات، سينوزيت بهبود مي‌يابد.

عضو انجمن ليزر ايران خاطرنشان كرد: همچنين با استفاده از ليزر سرد مي‌توان عارضه كري ناگهاني را نيز درمان كرده و از بروز آسيب‌هاي جانبي ناشي از آن پيش‌گيري كرد.

وي تاكيد كرد: فلج عصب 7 نيز اختلال ديگريست كه موجب فلج شدن صورت فرد مبتلا شده و علت آن نيز ناشناخته است. با استفاده از ليزر سرد مي‌توان اعصاب آسيب ديده را ترميم و تقويت كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
اسماعیل
سلام من سینوزیت مزمن دارم،هرازگاهی که این مشکل به سراغم میآید بین دوتاابروم وقسمت بین بینی وابروهام سمت راست صورتم متورم میشه شروع به آبریزش میکنه وباانتی بیوتیک هم خوب نمیشه بدبختم کرده نمیدونم چکارکنم لطف کنین به من بگین چکارکنم ممنون میشم
زندی
لطفا آدرس یا شماره تلفن جهت لیزر سینوسها رو بنویسید
omid
باسلام لطفا آدرس محلي كه درمان سينوزيت با ليزر سرد صورت ميگيرد را ارسال بفرماييد.باتشكرفراوان
با سلام سینوزیت مزمن ( قدیمی) دارم امکان درمان لیزری وجود دارد یا خیر
فاضل
بنده به علت انحراف بيني سينوزيت مزمن دارم لطفا آدرس و شماره تلفن تماس برايم ارسال فرماييد
محمدرضاقپانچیان
باسلام.بنده سینوزیت دارم سوالم اینه که کجاوچطورمیتونم عمل لیزرانجام بدم.ساکن خوزستان هستم
mohsen
سلام ممنون براي عمل كيست هاواقع در پشت سر چه عملي توصيه ميشود لطفا در صورت داشتن اطلاعتي بيشتر بنده را آگاه سازيد در صورت اطلاع از پزشك متخصص لطفا بنده را آگاه كنيد با تشكر از لطف شما از شهر گرگان
ارزو
سالهاست که با کوچکترین نسیمی ناحیه بین دوابرو ورم می کند و دچار سردردشدید می شوم دربعضی مواردبا مسکن هم خوب نمیشود وچند روز ادامه دارد تا بالاخره با شروع آبریزش بینی کم کم خوب شود.گاهی گوش درد هم به آن اضافه می شود.
8.93294s, 26q