مصرف 8 فنجان چاي در روز قلب و مغز را تقويت مي‌كند

۱۳۸۸/۰۸/۱۸ - ۱۱:۰۳ - کد خبر: 17980
مصرف 8 فنجان چاي در روز قلب و مغز را تقويت مي‌كند
نوشيدن 8 فنجان چاي در روز ممكن است براي برخي افراد بسيار زياد به نظر برسد اما كارشناسان سلامت مي‌گويند؛ اين ميزان مصرف چاي مي‌تواند به مقابله با بيماريهاي قلبي كمك كند، ‌قدرت مغز را بهبود بخشد و طول عمر انسان را افزايش دهد.

دكتر كاري روكستون در اين پژوهش كه در كالج كينگ لندن انجام گرفت، نتايج 47 تحقيق منتشر شده را مورد بازبيني قرار داد. اين مطالعات نشان داده بودند كه نوشيدني‌هاي حاوي كافئين مانند چاي، قهوه و كاكائو تاثيرات مثبتي روي عملكردهاي ذهني دارند، هوشياري را افزايش مي‌دهند و احساس سلامت و حافظه كوتاه مدت را بهبود مي‌بخشند.

در اين مطالعات هم چنين ارتباط بين خواص آنتي اكسيداني و سالم اين نوشيدني‌ها و محتواي فلاوونوئيدي زياد آنها با پيشگيري از بروز بيماريهاي قلبي و كاهش خطر بروز برخي از سرطانها كشف شده است.

دكتر روكستون 3 پژوهش اصلي كه با حضور 90 هزار بيمار انجام شد را مورد ارزيابي قرار دارد.

وي با اين بررسي‌ها در گفت وگويي با روزنامه انگليسي ديلي اكسپرس تاكيد كرد: كساني كه اين نوشيدني‌ها يعني در واقع كافئين را از رژيم روزانه خود حذف مي‌كنند، خود را از مزاياي اين ماده براي سلامتي، بي‌نصيب مي‌كنند.

وي تصريح كرد: با توجه به اين يافته‌ها نيازي نيست كه والدين كودكان خود را از نوشيدن چاي و قهوه منع كنند.

به گفته محققان؛ چاي سياه بويژه حاوي پلي فنول‌هايي است كه آنتي اكسيدانهاي طبيعي گياهي هستند و خطر بروز حملات قلبي را كاهش مي‌دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.29081s, 18q