آيين‌نامه كلينيك سلامت خانواده از سال 83 مسكوت مانده است

۱۳۸۸/۰۸/۱۸ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 17987
آيين‌نامه كلينيك سلامت خانواده از سال 83 مسكوت مانده است
دكتر فروتن در نشست خبري چهارمين كنگره سراسري خانواده و سلامت جنسي با استناد به آيات قرآني مبني بر آرامش زن و مرد در كنار هم، گفت:‌ استحكام خانواده در سايه اين آرامش حاصل مي‌شود در غير اين صورت سر منشاء بسياري از بزهكاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي خواهد بود.

وي با بيان اينكه دو سوم سفرهاي استاني رياست جمهوري با محوريت فرهنگي است، افزود: چه خوب است در كنار پرسش از استاندار در خصوص پروژه‌هاي نيمه تمام بيمارستاني و ورزشگاهي از ميزان طلاق‌هاي رخ داده شده طي يكسال اخير هم پرسيده مي‌شد.

دكتر فروتن با بيان اينكه طلاق در تهران 22 درصد و در برخي از استانها 4 درصد عنوان شده است، گفت: البته خانواده‌هايي هم دچار طلاق عاطفي هستند.

به گفته وي در حال حاضر مبناي ازدواج‌هاي ما مدرك، داشتن خودرو و منزل شخصي شده است نه ميزان شناخت 2 فرد از يكديگر و همسرداري.

وي با انتقاد از كمبود مراكز درماني اختلالات جنسي در ادامه بر ضرورت تربيت نيروي متخصص در اين زمينه تاكيد كرد و افزود:‌اين افراد بايد اطلاعات روانپزشكي تربيتي و فقهي مناسبي داشته باشند.

رييس چهارمين كنگره سراسري خانواده و سلامت جنسي با بيان اينكه علت نيمي از طلاقها مشكلات جنسي است،‌افزود: ازدواج يعني هنر زندگي كردن در كنار يكديگر است با 2 شخصيت، تربيت و انتظار متفاوت.

به گزارش ايسنا، وي ادامه داد: نتايج بررسي‌ها حاكي از آن است كه يك سوم طلاقها در سال نخست زندگي رخ مي‌دهد و آمار ازدواج به طلاق 9 به يك است (9 ازدواج يك طلاق).

رييس چهارمين كنگره خانواده و سلامت جنسي به رشد 3 درصدي ازدواج و 11 درصدي طلاق اشاره كرد و افزود: عواقب طلاق نه خانواده بلكه گريبان كل جامعه را مي‌گيرد.

به گزارش ايسنا، دكتر قائدي دبير علمي كنگره با بيان اينكه 50 درصد زوجين در مراحل زناشويي مشاجره دارند گفت: اما متاسفانه شمار اندكي از اين زوجين براي درمان مراجعه مي‌كنند.

وي افزود: بر اساس نتايج بررسي مركز ملي تحقيقات و مطالعات اعتياد 37 درصد علت اعتياد مسايل جنسي است و 32 درصد به علت مسايل جنسي مجددا به مواد مخدر رجوع مي‌كنند و 12 درصد به علت افزايش ميل جنسي به اعتياد رو مي‌آورند.

دكتر قائدي گفت: شايد در شروع مصرف مواد مخدر لذتي حاصل شود اما به مرور مشكلات افزايش و پاسخگوي نياز فرد نيست. بنابراين مصرف مواد مخدر براي بهبود مشكلات جنسي نقشي ندارد.

گفتني است چهارمين كنگره سراسري خانواده و سلامت جنسي طي روزهاي 20 تا 22 آبان ماه در مركز همايش‌هاي رازي برگزار و طي آن از 450 مقاله ارسالي 135 مقاله به صورت سخنراني و 114 مقاله به صورت پوستر ارائه مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.54699s, 18q