مشکلات جنسی، عامل 50 درصد طلاق‌ها در تهران

۱۳۸۸/۰۸/۱۹ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 18000
 مشکلات جنسی، عامل 50 درصد طلاق‌ها در تهران
دکتر غلامحسین قائدی، دبیر علمی چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به مقوله سلامت جنسی، آن را عاملی برای تحکیم بنیان خانواده‌ها برشمرد و با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام بر تحکیم بنیان خانواده اظهار کرد: این در حالی است که در سطوح کلان کشور و سیاستگذاری، توجه چندانی به مسایل جنسی (عامل تحکیم بنیان خانواده) نشده است.

وی ادامه داد: به اعتقاد کارشناسان به این مساله باید به دیده یک بیماری نگریسته و بودجه پژوهشی کافی (نظیر هر بیماری جسمی دیگر) برای آن منظور شود.

وی با بیان این که با وجود شیوع بالای مشکلات جنسی در خانواده‌ها شمار دست‌اندرکاران و درمانگران این مشکلات در کشور اندک است، افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد مسئولان امور بهداشتی و درمانی کشور آن را به عنوان یک معضل نپذیرفتند در نتیجه برنامه‌ریزی منسجمی هم برای رفع این مشکلات ندارند.

دبیرعلمی چهارمین کنگره خانواده و سلامت جنسی در پایان یادآورشد: به جز گروه‌هایی چون روانپزشکان، روانشناسان و اورولوژیست‌ها که تا حدودی با مشکلات جنسی آشنا هستند سایر گروه‌های پزشکی واحد تخصصی درسی در این زمینه ندارند و این معضل در بخش سلامت مغفول مانده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.08031s, 19q