مرگ مشکوک به آنفلوانزای دو کارمند بیمارستان در دامغان

۱۳۸۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 18023
مرگ مشکوک به آنفلوانزای دو کارمند بیمارستان در دامغان
خبرنگار مهر در دامغان از یک مقام مسئول کسب اطلاع کرد: در پی فوت این دو نفر که شایعه ابتلا به بیماری آنفولانزای A را در سطح شهرستان دامغان و در بین عموم مردم به وجود آورد مرگ مشکوک به آنفلوانزا آنان در دست بررسی است.

وی اظهار داشت: پزشک معالج این افراد به مبتلا بودن به آنفلوانزای نوعA آنان مشکوک بوده و در همین زمینه با انجام آزمایشات و نمونه گیری لازم جهت تائید به تهران ارسال شده و تا مشخص نشدن نتیجه نهایی آزمایشات از هرگونه اظهار نظر در این زمینه خودداری می کنیم.

وی اضافه کرد: با وجود فصل سرما و شیوع بیماری آنفلوانزای Aدر کشورمان تمام مقدمات برای پیشگیری و مبارزه با این بیماری از سوی مسئولان بهداشتی و درمانی این شهرستان اندیشیده شد و مراکز درمانی اعم از اوژانس و بیمارستان آمادگی کامل در این زمینه دارند.

این مقام مسئول بهداشتی در شهرستان دامغان تاکید کرد: رعایت تمامی موارد بهداشتی در پیشگیری از آنفلوانزایA که در جامعه امروز شیوع پیدا کرده است از سوی عموم مردم ضروری بوده و رعایت کردن نکات بهداشتی باعث کاهش این بیماری و انتقال آن به دیگر شهروندان می شود.

وی از اختصاص یک مکان جداگانه در بیمارستان برادران رضایی دامغان جهت احتمال وجود بیماری آنفلوانزا و مراقبتهای ویژه خبر داد و بستری شدن 20 نفر بیمار آنفلوانزای نوع A را در این مرکز بهداشتی رد کرد و گفت: این موضوع قابل تائید نیست.

همچنین این مقان مسئول خاطر نشان کرد: این دو نفر فوت شده که سابقه بیماری ریوی و قلبی داشتند از چندی پیش توسط پزشک معالج خود دستور استراحت و بستری در بیمارستان برایشان الزامی شده بود ولی با پیگیری نکردن و سهل انگاری متاسفانه جان خود را از دست دادند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.43563s, 18q