زمان جدید آزمون طب سنتی اعلام شد/ انتشار شرایط مصاحبه داوطلبان

۱۳۸۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 18028
زمان جدید آزمون طب سنتی اعلام شد/ انتشار شرایط مصاحبه داوطلبان
مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد: آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) طب سنتی 11 دی ماه برگزار و نتایج آزمون همزمان با سایر رشته ها اعلام می شود. کارت آزمون نیز 9 و 10 دی ماه به صورت اینترنتی توزیع خواهد شد.

کلید اولیه آزمون در 11 دی منتشر می شود و داوطلبان می توانند تا 12 دی ماه اعتراض خود را به سئوالات به صورت اینترنتی اعلام کنند کلید نهایی 14 دی اعلام می شود و همزمان اسامی پذیرفته ‌شدگان مرحله اول آزمون و انتخاب محل تحصیل از طریق اینترنت صورت می گیرد.

مصاحبه و مرحله دوم آزمون داوطلبان دوره دکتری تخصصی طب سنتی در روزهای 19 تا 22 دی ماه انجام می شود و نتایج نهایی آزمون همزمان با سایر رشته ها در روز 7 بهمن ماه اعلام می شود.

منابع آزمون بدون تغییر و همان منابع قبلی اعلام شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی است و تنها داوطلبانی که در تاریخ 8 آبان ماه سال جاری مجاز به شرکت در آزمون بوده اند، می توانند در آزمون شرکت کنند. داوطلبان باید از هم اکنون مدارک مورد نیاز و سوابق پژوهشی خود را مطابق جداول اعلامی برای زمان مصاحبه آماده کنند.

سایر داوطلبانی که موفق به ثبت نام برای آزمون 8 آبان ماه سال جاری نشده اند می توانند در آزمونی که همزمان با آزمون دکتری تخصصی داروسازی در خرداد سال 89 برگزار می شود، شرکت کنند و در اطلاعیه های تکمیلی شرایط ثبت نام را دریافت کنند داوطلبانی که در مرحله اول آزمون پذیرفته شده و جهت مصاحبه دعوت می شوند باید اصل و یک نسخه کپی از کلیه مستندات مربوطه را به همراه داشته باشند و به اساتید مصاحبه کننده ارائه کنند.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، مواد آزمون مصاحبه دوره دکتری تخصصی طب سنتی شامل سابقه فعالیتهای آموزشی (تدریس نظری یا عملی مرتبط) سابقه فعالیتهای پژوهشی (طرح تحقیقاتی مصوب، مقالات مرتبط، سخنرانی در کنگره)، قدرت بیان و توانایی انتقال مطالب علمی، نمره MHLE یا سایر زبان های مصوب، ویژگیهای فردی داوطلب، نگرش به رشته و ارتباط کاری و سوابق اجرایی است.

به گزارش مهر، دکتر محمدعلی محققی - معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به علل تعویق آزمون طب سنتی یادآور شده بود: آزمون طب سنتی تا دو ماه آینده برگزار می شود. آمادگی کافی برای برگزاری آزمون طب سنتی به همراه آزمون دکتری تخصصی وجود نداشت و برای تعریف شرایط استاندارد و مناسب این گروه تصمیم گرفته شد که آزمون در زمان دیگری برگزار شود.

محققی اضافه کرد: آزمون طب سنتی پیش از این قرار بود همزمان با آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی برگزار شود که به دلایلی تصمیم گرفته شد این آزمون به تعویق بیفتد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51873s, 18q