جايگاه مشخص براي پرستاران در بيمارستان‌هاي هيات امنايي تعريف نشده است

۱۳۸۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 18034
جايگاه مشخص براي پرستاران در بيمارستان‌هاي هيات امنايي تعريف نشده است
محمد شريفي مقدم، امروز در نشست خبري سازمان نظام پرستاري كشور با بيان اينكه در اداره بيمارستان به شيوه هيات امنايي ارتباط پرستار با رييس بيمارستان با واسطه شده و سرپرستار بخش را رييس بخش ( يك عضو هيات علمي تمام وقت جغرافيايي) تعيين مي‌كند، اظهار كرد: اين در حاليست كه پرستار در دسترس‌ترين فرد براي بيمار است؛ از اين رو صاحب نظر‌ترين فرد جهت تصميم‌گيري براي بيمار به شمار مي‌رود.

وي، ادامه داد: در شيوه مديريتي جديد سه معاونت براي بيمارستان‌ها در نظر گرفته‌اند كه از آن جمله مي‌توان به معاونت خدمات پشتيباني، معاونت آموزش و سلامت و معاونت برنامه‌ريزي و توسعه اشاره كرد كه پرستاري زيرمجموعه معاونت آموزش و سلامت است.

معاون پشتيباني سازمان نظام پرستاري كشور، از مشكلات اعضاي هيات علمي را حضور كمتر از 10 درصدي آنان در مراكز درماني آموزشي عنوان كرد و افزود: در چنين صورتي سرپرستار بخش بايد توسط رييس بخش كه از اعضاي هيات علمي است تعيين شود.

شريفي مقدم، با بيان اينكه در اين چارت دفتر پرستاري حذف و وظيفه آن به كار نظارتي محدود مي‌شود، يادآور شد: همچنين staff (دومين فرد پس از سرپرستار) مي‌تواند غيرپرستار باشد.

وي، با بيان اينكه اين چارت با چارت سازماني ساير نقاط دنيا اعم از آمريكا و اروپا مغايرت دارد، گفت: در ساير كشورها معاون مترون ( مديره پرستاري) در بخش‌هاي ويژه‌اي چون icu, ccu حضور دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.47324s, 18q