مبتلایان به آنفلوانزای A بهترین اهدا کنندگان خون هستند

۱۳۸۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 18035
مبتلایان به آنفلوانزای A بهترین اهدا کنندگان خون هستند
دکتر حسن ابوالقاسمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: مردم باید بدانند افرادی که از بیماری آنفلوانزای نوع A بهبود می یابند دو هفته بعد بهترین اهدا کننده خون هستند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، یکی از مشکلات کشورها در زمان همه گیری آنفلوانزای نوع A کمبود خون است.

ابوالقاسمی با عنوان این مطلب که بعد از ابتلا به این بیماری مقدار زیادی آنتی بادی در بدن فرد ساخته می شود، افزود: خونی که از این فرد گرفته می شود می تواند چند نفر را در مقابل ابتلا به آنفلوانزا ایمن کند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: خون فرد مبتلا به آنفلوانزای نوع A بعد از دو هفته برای بیماریهای مزمن مثل تالاسمی، دیالیزی، نوزادان نارس و... بسیار مفید است که اگر استفاده شود، بدن این قبیل بیماران تا حدود زیادی در مقابل این بیماری ایمن می شود.

آخرین گزارش وزارت بهداشت از تعداد مبتلایان به آنفلوانزای نوع A در کشور حاکی از آن است که تا کنون بیش از دو هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و 33 نفر فوت کرده اند.
ابوالقاسمی در خصوص اهدای خون در زمان ابتلا به این بیماری نیز اظهارداشت: به هیچ وجه از مبتلایان خون گرفته نمی شود ولی در عین حال خون اهدایی این افراد هیچ عارضه ای ایجاد نمی کند. چون ویروس آنفلوانزای A از طریق تنفس ایجاد می شود و از طریق خون مشکلی ایجاد نمی کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11562s, 18q