پيش‌بيني آغاز موج تازه آنفلوانزاي آ با بازگشت حجاج به كشور

۱۳۸۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۱۲ - کد خبر: 18046
پيش‌بيني آغاز موج تازه آنفلوانزاي آ با بازگشت حجاج به كشور
سيد حسن امامي رضوي در گفت وگو با ايسنا، گفت: دو ميليون واكسن براي مقابله با بيماري آنفلوانزاي نوع A در نظر گرفته شده كه تلاش داريم زودتر از بهمن ماه جاري اين واكسن‌ها به كشور وارد شود.

وي با بيان اينكه وزارت بهداشت توزيع كننده واكسن اين بيماري است، تصريح كرد: زنان باردار، افرادي كه مبتلا به بيماري‌هاي پرخطر از جمله آسم، برونشيت، بيماري كليوي، ايدز و هپاتيت هستند در الويت دريافت اين واكسن هستند.

وي يادآور شد: هزينه اين واكسن را دولت پرداخت مي‌كند و به منظور مقابله با اين بيماري، 10 ميليارد تومان رديف اعتباري در نظر گرفته شده است.

معاون سلامت وزير بهداشت با بيان اينكه با همه‌گيري آنفلوانزاي نوع A مشكوك آزمايش شده‌اند، افزود: تاكنون 33 نفر در كشور فوت كردند.

وي تصريح كرد: اوج گيري اين بيماري در فصل پاييز اتفاق افتاد كه منجر به تعطيلي برخي كلاسها و حتي مدارس در كشور شد كه با تدابير وزارت بهداشت و اموزش و پرورش موج اول اين بيماري افت كرده است.

دكترامامي رضوي در خصوص واكسن آنفلوآنزاي فصلي گفت: اين واكسن بر اساس وضعيت سال‌هاي گذشته وارد كشور شد اما مردم به تصور اين كه اين واكسن در مهار بيماري آنفلوانزاي نوع A تاثير دارد براي تهيه آن تعجيل دارند. در صورتي كه بيماري آنفلوانزاي نوع A با رعايت نكات بهداشتي خود به خود بهبود مي‌يابد.

وي متذكر شد: واكسن آنفلوآنزاي نوع A توسط سازمان بهداشت جهاني كاملا تاييد نشده و در صورت تزريق آن رضايت فرد بيمار ضروري است.

معاون سلامت وزير بهداشت يادآور شد: پيش بيني مي‌شود موج ديگري از اين بيماري با ورود حجاج به كشور شروع شود كه خانواده‌ها بايد در اين راستا نكات بهداشتي را رعايت و از دست دادن و بوسيدن خوداري كنند.

وي در خصوص تعرفه‌هاي پزشك عمومي گفت: قرار بود در استانها يك هيات 3 نفره متشكل از رئيس دانشگاه علوم پزشكي، رئيس نظام پزشكي و نماينده‌هايي از دادگستري با توجه به توان مردم و وضعيت استان قيمت تعرفه را تعيين كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.35401s, 18q