بهره‌گيري از روش معجزه آساي ترميم قفسه سينه پس از جراحي قلب باز

۱۳۸۸/۰۸/۲۴ - ۱۳:۱۹ - کد خبر: 18070
بهره‌گيري از روش معجزه آساي ترميم قفسه سينه پس از جراحي قلب باز
اين جراح و دانشمند دانشگاه كالگاري خاطرنشان كرد: تكنيك جديد جراحي با استفاده از چسب براي ترميم استخوانهاي ناحيه قفسه سينه كه در طول جراحي قلب باز گرايش به شكستگي دارند، سرعت زمان بهبودي را در بيمار بالا مي‌برد و به ميزان قابل توجهي از درد بيماري مي‌كاهد.

دكتر پاول فداك، جراح قلب مركز پزشكي فوت هيلز در كالگاري تصريح كرد: روش استاندارد براي دوخت و دوز و بستن مجدد قفسه سينه پس از جراحي قلب باز هم اكنون استفاده از سيم‌هاي بخيه است. اما اين روش چندين هفته طول مي‌كشد تا بهبود پيدا كند و براي تحمل درد زيادي كه دارد بيمار ناچار به مصرف دارو مي‌شود. اما ما اكنون مي‌توانيم با استفاده از اين تكنيك جديد سرعت ترميم استخوانهاي قفسه سينه را از چند هفته به چند ساعت تقليل دهيم.

در اين روش از چسب خاصي موسوم به «كريپتونيت» استفاده مي‌شود كه توليد پزشكان شركت گروه تحقيقات كانكتي كات است. در اين پژوهش كه روي 20 بيمار آزمايش شد، بيماران با استفاده از چسب توانستند ظرف چند روز پس از جراحي به جاي چند ماه فعاليت كامل بدني خود را انجام دهند. دكتر فراك هم اكنون مشغول آموزش جراحان در ساير بيمارستانهاي كانادا و اروپا براي استفاده از اين روش است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.39993s, 18q