تبديل پزشكان خانواده به پزشك درمانگاه

۱۳۸۸/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 18099
تبديل پزشكان خانواده به پزشك درمانگاه
دكتر مرضيه وحيد دستجردي، وزير بهداشت طي سخناني دراين نشست با اشاره به فرصت حضور خود در وزارت بهداشت براي ارايه خدمات به مردم، به عنوان يازدهمين وزير اين وزارتخانه پس از انقلاب اسلامي، گفت: در هيچ زماني نبوده كه وزارت بهداشت با مشكلات مختلف از جمله كسري بودجه مواجه نباشد و همواره وزارت بهداشت ناچار به ارايه متمم اصلاحيه بودجه به مجلس بوده است.

وي به مشكلات سلامت جوامع در رابطه با بيماري‌هاي غيرواگير اشاره كرد و گفت: پرداختن به بيماري‌هاي غيرواگير مشاركت بخش خصوصي را مي‌طلبد. از طرف ديگر پيشرفت‌هاي مختلف در زمينه علم پزشكي از جمله دارو و تجهيزات صورت گرفته است.

دكتر دستجردي با تاكيد بر لزوم همكاري‌هاي بين بخشي در نظام سلامت، مسايل مربوط به بيمه همگاني را از جمله چالش‌هاي اصلي وزارت بهداشت عنوان كرد و گفت: امروز نظام سطح بندي و ارجاع در كشور اجرا مي‌شود كه اين امر به تكميل، عمق بخشي و گستردگي نياز دارد. پزشك خانواده نيز از جمله اقداماتي است كه از گذشته آغاز شده و بايد مشكلات مربوط به آن را به سرانجام خوبي رساند.

وي به اقدامات پژوهشي در سطح وزارت بهداشت اشاره كرد و گفت: در زمينه پژوهش قدم‌هاي فراواني برداشته شده و امروزه به شدت به پژوهش‌هاي كاربردي براي رفع مشكلات كشور نياز است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.43885s, 18q