هنوز واكسن آنفولانزاي نوع آ وارد كشور نشده است

۱۳۸۸/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 18117
هنوز واكسن آنفولانزاي نوع آ وارد كشور نشده است
انوشيروان محسني‌بندپي در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اين سوال كه آيا واكسن آنفولانزاي نوع A وارد بازار شده يا خير؟ گفت: واكسني به نام نوع A هنوز به مرحله‌ توليد انبوه نرسيده و هيچ موسسه‌ درماني يا بهداشتي در كشور تا كنون نسبت به تزريق اين واكسن اقدام نكرده ‌است.

وي ادامه داد: اگر مراكز درماني اعلام كردند كه اين واكسن موجود بوده و تزريق مي‌شود مبناي علمي و كارشناسي نداشته و حقيقت ندارد.

نايب رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: اين واكسن در برخي از موسسات توليد واكسن بين‌المللي - كه به نظر مي‌آيد چين هم وارد اين چرخه شده - در حال توليد است و پس از تاييد سازمان بهداشت جهاني آمادگي فروش و عرضه‌ وجود دارد و چنانچه به دست ما رسيد، در آن زمان بايد براي گروه‌هاي هدف‌مان كه كودكان، زنان باردار و برخي از سالمندان هستند، استفاده شود.

به گفته‌ نماينده‌ مردم نوشهر در خانه‌ ملت، استفاده از واكسن نوع A براي همه‌ آحاد جامعه‌ ممكن و عملي نيست و ما هم كه جزو كشورهايي هستيم كه در حال حاضر سفارش خريد واكنش را داده‌ايم اما هنوز واكسن آنفولانزاي نوع A وارد كشور نشده است.

وي گفت: مراكز بهداشتي در حال حاضر اقدام به تهيه و توزيع برخي از قرص‌هايي كرده است كه مي‌توانند مهار كننده‌ اين نوع آنفولانزا باشد، به طوري كه عوامل تشديد كننده‌ بيماري آنفولانزاي نوع A را محدود كرده و درمان سريع‌تر صورت مي‌گيرد و به مراحل حاد نمي‌رسد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.68845s, 18q