گياه آلوورا در افزايش مقاومت بدن در مقابل بيماري‌ها موثر است

۱۳۸۸/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 18122
گياه آلوورا در افزايش مقاومت بدن در مقابل بيماري‌ها موثر است
دكتر مسعود مسنن مظفري در گفت‌وگو با ايسنا افزود: اين گياه به عنوان يك منبع تغذيه بسيار مناسب جهت افزايش سيستم ايمني بدن تلقي مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه بدن انسان هميشه يك سري پروتئين‌هايي كه در ايمني بدن نقش دارند را توليد مي‌كند، ادامه داد: اين گياه نيز كمك بزرگي در روند پروتئين‌ سازي بدن دارد.

دكتر مسنن مظفري اظهار داشت: گياه آلوورا گياهي است كه در مناطق مديترانه‌اي رشد مي‌كند كه اكنون اين گياه در چند مركز گلخانه‌اي در شهرستان شيروان نيز توليد مي‌شود.

وي اظهار كرد: اين گياه داراي برگهاي پهن است كه از آن يك ماده ژله‌اي تراوش مي‌شود كه داراي اسيدهاي آمينه مي‌باشد و مي‌توان از آن در سالاد و يا بصورت كمپوت استفاده كرد.

اين پزشك داروساز با تاكيد بر اينكه پوست يكي از بزرگترين محافظ‌هاي بدن در مقابل عوامل بيماري‌زا است، گفت: اين گياه همچنين در ترميم، زيبايي، شادابي صورت و ايجاد ايمني در مقابل عوامل بيماري‌زا بسيار موثر است.

دكتر مسنن مظفري يادآور شد: بهترين عامل در مقابله با بيماري آنفلوانزاي خوكي و يا فصلي محافظت فيزيكي است كه عمده آن از طريق دهان و پوست انجام مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه استفاده از ماسك يكي از راه‌هاي پيشگيري از ابتلا به بيماري‌ها است، ادامه داد: اكنون دو نوع ماسك تحت عنوان ماسك‌هاي غير قابل شستشو و قابل شستشو در بازار موجود است اما به دليل اينكه ممكن است هنگام شست‌وشوي ماسكهاي قابل شست‌وشو عوامل بيماري‌زا كاملا پاك نشود استفاده از آن توصيه نمي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.8099s, 19q