اثرات روش‌هاي غيرجراحي جوان سازي، موقت و كوتاه مدت است

۱۳۸۸/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 18125
اثرات روش‌هاي غيرجراحي جوان سازي، موقت و كوتاه مدت است
دكتر رضا نبيي در حاشيه نوزدهمين كنگره سراسري چشم پزشكي در جمع خبرنگاران با بيان اينكه همواره تغييرات وابسته به سن در صورت و پلك بروز مي‌كند به شيوع و استقبال افراد براي دوباره جوان‌سازي اشاره كرد و افزود: بر اساس وضعيت آناتوميك و شكل ابروها مي‌توان صورت را بازسازي كرد كه فرد جوانتر و شاداب‌تر نشان دهد.

مسوول كارگاه دوباره جوانسازي به روش‌هاي جراحي و غيرجراحي با بيان اينكه در شيوه غيرجراحي تزريق بوتوكس عضلات فلج مي‌شوند، گفت: در تزريق فيلر (ژل) فضاي خالي پر و برگردانده مي‌شود.

وي افزود: در روشهاي غير جراحي عوارض متعددي مشاهده شده است كه از آن جمله مي‌توان به تزريق ماده به داخل عروق پيشاني (شريان و وريد پيشاني) و انتقال آن به شريان مركزي چشم و نهايتا كوري اشاره كرد.

اين فوق تخصص آكولوپلاستيك با بيان اينكه عفونت محل تزريق و حساسيت به ماده تزريق شده از ديگر عوارض روش‌هاي غيرجراحي دوباره جوانسازي است، گفت: ‌در برخي موارد اين روش‌هاي غيرجراحي علاوه بر زيبايي كاربرد درماني دارد اما درعين حال اين روش‌ها را به هر فردي توصيه نمي‌كنيم.

دكتر نبيي روشهاي غير جراحي را بر جراحي ارجح برشمرد و افزود: در مواردي كه روشهاي غيرجراحي كارساز نيست از شيوه جراحي استفاده مي‌شود.

وي با بيان اينكه جوان سازي محدوديت سني ندارد افزود: اما تغييرات در حدود ميانسالي ظاهر و بيشتر مراجعين، ميانسال هستند اما براي افتادگي ابرو و پف چشم كه غالبا به علت سابقه فاميلي است در سنين پايين مراجعه مي‌شود.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تبريز به استقبال مردم از دوباره جوانسازي و شيوع اين روش زيباسازي در ميان پزشكان اشاره كرد و افزود: از اين رو كارگاهي با موضوع دوباره جوانسازي به روش‌هاي جراحي و غير جراحي در نوزدهمين كنگره سراسري چشم پزشكي برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.01348s, 18q