جزئیات کنکور پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس

۱۳۸۸/۰۸/۳۰ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 18134
جزئیات کنکور پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس
دکتر حسین کشاورز در گفتگو با مهر افزود: با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته زمان ثبت نام برای پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در دوره سوم، نیمه آذرماه در نظر گرفته شده است و آزمون نیز اسفند ماه برگزار می شود. وی اضافه کرد: شرایط ثبت نام و فرمهای مربوطه در آذر ماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند با توجه به شرایط خود در آزمون ثبت نام کنند. ثبت نام به صورت پستی خواهد بود و افراد متقاضی باید مدارک خود را به دانشگاه ارسال کنند. اعلام نتایج در اوایل اردیبهشت 89 کشاورز یادآور شد: اوایل اردیبهشت ماه سال 89 نتایج اولیه و مراحل بعدی به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون خواهد رسید. شرایط شرکت در دوره سوم پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی وی با اشاره به شرایط شرکت در دوره سوم پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در این دانشگاه افزود: بر اساس آیین نامه پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی، کلیه رشته های علوم تجربی و فنی و مهندسی که می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند مجاز به شرکت در این دوره هستند. معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص سن متقاضیان ورود به رشته پزشکی به مهر گفت: حداکثر سن برای خانمها 25 سال تمام در زمان ثبت نام و برای آقایان که خدمت نظام وظیفه را گذرانده اند 27 سال تمام در زمان ثبت نام تعیین شده است. وی اظهار داشت: معدلهای اعلام شده مقطع دیپلم و کارشناسی همانند سال گذشته خواهد بود و متقاضیان باید دارای معدل دوره دیپلم بالاتر از 18 و معدل دوره کارشناسی بالاتر از 16 باشند. کشاورز در خصوص هدف جذب دانشجوی پزشکی به این شیوه گفت: جذب فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی سایر رشته های اعلام شده با توانمندی های بالا در رشته پزشکی به منظور ارتقای سطح فارغ التحصیلان و افزایش انگیزش فراگیران گروه پزشکی مهمترین هدف پذیرش به این شیوه است. لزوم دارا بودن مدرک زبان انگلیسی وی با اشاره به لزوم دارا بودن مدرک زبان انگلیسی برای این گروه از داوطلبان گفت: برای مدرک زبان TOFEL نمره 500، برای مدرک زبان IELTS نمره 6، برای مدرک زبان MCHE نمره 50 لازم است. تشریح ضرایب مواد درسی آزمون معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تشریح ضرایب مواد درسی آزمون یادآور شد: مواد درسی آزمون در حد آزمون جامع علوم پایه پزشکی است و برای فیزیولوژی نظری ضریب 3، میکروب شناسی شامل باکتری شناسی، ویروس شناسی و انگل شناسی پزشکی ضریب 3، آناتومی نظری ضریب 3، بیوشیمی نظری ضریب 2، بافت شناسی نظری ضریب 2، ایمونولوژی نظری ضریب 2، زبان عمومی ضریب 2، ژنتیک ضریب 1، روانشناسی ضریب 1، تغذیه ضریب 1، فیزیک پزشکی ضریب 1، دروس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت و تنظیم خانواده ضریب 1، و دروس اصول اپیدمیولوژی و مبارزه با بیماری ها و آمار مقدماتی ضریب 1 درنظر گرفته شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
pira pezeshki
salam man moadel katbiyeh diplomam17 va moadele kole diplomam balaye18 aya mitunam dar azmoon sherkat konam age javab bedid mamnoon misham
محثه
سلام
آیا کنکور از لیسانس به پزشکی و داروسازی در سال 91 هم برگزار میشه؟زمانش کی؟به کدوم سایت برای ثبت نام یا اطلاعات بیشتر باید مراجعه کنم؟
مریم
میخواستم ببینم ازمون لیسانس به پزشکی امسال کی برگزار میشه برای قبولی تو ازمون های زبانش چیکار باید بکنیم (تافل -ایلتس-000)
مینا
من پرستاری خوندم معدل دیپلمم 17.75و معدل لیسانسم16 تمام شرایط به غیر از معدل دیپلم رادارم آیا میتونم در آزمون شرکت کنم؟
صفا
سلام
من شرط معدل کارشناسی رو ندارم . میتونم شرکت کنم؟
shabnam
ba salam
in sharte moadelo bardarin khaheshan.un hame darso madareke zabano mishe khondo gereft vali moadele diplomo che kar konam?moadele karshenasim balaye 16e vali moadele diplomam 17.25e.toro khoda in sharto bardarin.akhe uni k moadelesh balaye 18e k khodesh alan dare doktore mikhone
ba tashakor
مرجان
سلام شرایط خوبه جز معدل دیپلم.
خیلی بی انصافی هست من معدل کارشناسیم بالای 17است ولی معدل دیپلمم 18نیست
خواهشا این شرط رو بردارید. مرسی
شیدالیراویانی
من کارشناسی بیهوشی دارم البته ناپیوسته تمام شرایط بجز معدل دیپلم17.40دارم.ایا میتونم در ازمون شرکت کنم؟
1.02474s, 26q