بيشتر تخلفات پزشكي در كشور مربوط به پزشكان عمومي است

۱۳۸۸/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۹ - کد خبر: 18163
بيشتر تخلفات پزشكي در كشور مربوط به پزشكان عمومي است
دكتر غلامحسين نيك‌نژاد در جلسه شوراي هماهنگي سازمان نظام پزشكي در خراسان شمالي، گفت: به دليل اينكه تعداد پزشكان عمومي در كشور از تعداد ديگر پزشكان بيشتر است بيشترين شكايات مربوط به آنان است.

وي تعداد پزشكان عمومي كشور را 75 هزار پزشك عنوان كرد و افزود: تعداد پزشكان جراحي زيبايي در كشور به هزار نفر هم نمي‌رسد كه اگر هم بيشترين شكايات مربوط به آنها باشد در مقايسه با پزشكان عمومي نسبت كمتري را به خود اختصاص مي‌دهد.

اين مسوول خاطرنشان كرد: تعداد شكاياتي كه در جامعه پزشكي ايران صورت مي‌گيرد نسبت به آمار كشورهاي خارج بسيار كمتر است كه فرهنگ متفاوت و مسايل ارتباطي شايد يكي از علل كاهش اين آمار باشد.

وي همچنين عنوان كرد: سازمان نظام پزشكي كشور موظف است اگر شكايتي در درمان از هم گروه پزشكي با مدرك كارداني به بالا، در بيمارستانهاي خصوصي و عمومي صورت گيرد به شكايت افراد در دادسرا رسيدگي كند.

اين مقام مسوول اظهار كرد: 184 سازمان نظام پزشكي در سراسر كشور وجود دارد كه به ازاي هر يك سازمان يك دادسرا و يك هيات انتظامي بدوي وجود دارد.

نيك‌نژاد همچنين تصريح كرد: هيچ پزشكي به زندان نمي‌رود مگر پزشكاني كه دچار مشكل اخلاقي شده باشند كه ربطي به شكايت پزشكي نداشته و در دادگاه عمومي به آن تخلف رسيدگي مي‌شود.

وي گفت: اگر تخلف پزشكي صورت بگيرد دادسراها و دادگستري‌ها مكلف هستند كه آن را به شوراي حل اختلاف پزشكي ارجاع دهند.

به گزارش ايسنا، محمد حسين جهانبخش استاندار خراسان شمالي نيز در اين جلسه گفت: تحقق ارزشهاي عالي اسلامي از اهداف نظام پزشكي كشور است و پيشبرد اهداف و اصلاح امور پزشكي اين وظيفه را سگين تر مي كند.

وي وجود پزشكان در هشت سال دفاع مقدس را موجب كسب تجربه‌هاي مهم و دستاوردهاي شايسته عنوان كرد و افزود: جنگ در همه عرصه‌ها خصوصا پزشكي اثرات مهمي داشت.

وي حمايت از حقوق بيماران و پزشكان را از اهدافي دانست كه بايد نظام پزشكي در چارچوب وظايفي كه دارد به آن توجه خاص داشته باشد.

جهانبخش متذكر شد: نسبت دانشجويان پزشكي در استان نسبت به سال گذشته دو برابر شده است كه مشكلاتي از نظر كمبود خوابگاه و ديگر مشكلات را نيز به وجود آورده است.

وي همچنين با اشاره به توسعه در همه امور و در امر پزشكي بيان كرد: امنيت بهترين شاخص براي توسعه است كه خوشبختانه شاخص امنيتي در خراسان شمالي مطلوب است.

جهانبخش همچنين پزشكان را نخبگاني دانست كه مي‌توانند در همه عرصه‌هاي فرهنگي و اجتماعي بدرخشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.98769s, 18q