ايمني واکسن آنفلوآنزاي نوع A تاييد شد

۱۳۸۸/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۶ - کد خبر: 18226
ايمني واکسن آنفلوآنزاي نوع A تاييد شد
بر اساس اطلاعات اين 16 کشور، سازمان بهداشت جهاني محاسبه کرده است حدود 80 ميليون دوز واکسن آنفلوآنزاي A تاکنون توزيع شده و حدود 65 ميليون نفر واکسينه شده اند.

واکسيناسيون ملي در استراليا و چين از اواخر سپتامبر آغاز شد. همچنين در شماري ديگر از کشورها برنامه واکسيناسيون عليه همه گيري آنفلوآنزاي نوع A ادامه دارد. سازمان بهداشت جهاني خاطرنشان کرد؛ «با توجه به اين مقياس گسترده واکسيناسيون، بروز حداقل واکنش هاي نامطلوب و البته نادر در بين مصرف کنندگان ممکن است اتفاق بيفتد. اما بايد متذکر شد تاکنون نتايج کنترل هاي گسترده درباره درصد ايمني اين واکسن رضايت بخش بوده است. معمول ترين عوارض جانبي اين واکسن شامل تورم، قرمزي يا درد در محل تزريق بوده که مدت کوتاهي پس از تزريق به خودي خود برطرف شده است. همچنين تب، سردرد، خستگي و دردهاي عضلاني نيز مدت کوتاهي پس از تزريق بروز مي کند که البته تعداد اين موارد بسيار کمتر است و اين علائم نيز ظرف 48 ساعت تسکين مي يابد.»

گفتني است تعداد بسيار اندکي از افرادي که واکسينه شده بودند نيز مرده اند اما البته اين تعداد بسيار محدود بوده است و سازمان بهداشت جهاني پس از تحقيقات اعلام کرد مرگ اين افراد به دليل واکسن نبوده بلکه به علت ابتلا به مشکلات پزشکي قبلي بوده است.

با توجه به اين بررسي ها و آزمايش ها، ايمني اين واکسن از سوي اين سازمان بين المللي تاييد شده است و تزريق آن به منظور کنترل همه گيري توصيه مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40947s, 19q