شيوع بيماري‌هاي صفراوي در كشور رو به افزايش است

۱۳۸۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۳۶ - کد خبر: 18247
شيوع بيماري‌هاي صفراوي در كشور رو به افزايش است
دکتر محمد رضا زالي، در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه عوارض سنگ‌هاي صفراوي بسيار چشمگير و گاهي نيز خطرناک است، افزود: سنگ‌ها ممکن است حرکت کرده و وارد مجاري صفراوي شوند و به پانکراس (لوزالمعده) صدمه بزنند.

اين استاد و فوق تخصص گوارش و کبد ادامه داد: امروزه به اين نتيجه رسيده‌اند که عمل‌هاي جراحي که براي اين کار انجام مي‌شود علاوه بر هزينه‌هاي سنگين، مي‌تواند گاهي عارضه ساز باشد.

وي با اشاره به استفاده از پزشکان با تجربه در درمان اين بيماري‌ها گفت: نبود تجربه و تبحر کافي در درمان اين بيماري‌ها موجب مي شود که عوارض ناشي از درمان نيز به مشکل اضافه شود در صورتي که با تبحر و تجربه کافي عوارض درمان به مراتب کمتر و طول مدت درمان کوتاه تر شده و هزينه هايي که براي بيمار تحميل مي شود نيز بسيار کم مي شود.

رييس مرکز تحقيقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي ادامه داد: ممکن است به جاي عمل که يک هفته تا 10 روز زمان نياز دارد، بيمار از طريق آندوسکوپي تحت عمل جراحي قرار بگيرد و مشکل کاملا برطرف شود.

دكتر زالي در انتها از امکان تبديل بيمارستان آيت‌الله طالقاني به يک مرکز مجهز ارايه خدمات درماني به بيماران مبتلا به سنگ هاي مجاري صفراوي و تومورهاي مجاري صفراوي و پانکراس خبر داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89162s, 18q