پاسخ موفق نسبت به ايدز افراد را تنبيه نمي‌كند، بلكه از آنان حمايت مي‌كند

۱۳۸۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۳۹ - کد خبر: 18251
پاسخ موفق نسبت به ايدز افراد را تنبيه نمي‌كند، بلكه از آنان حمايت مي‌كند
دبيركل سازمان ملل افزود: اما درعين حال در مقياس جهاني، موارد جديد ابتلا به اين بيماري در حال سبقت گرفتن از پيشرفت‌هايي است كه اخيرا در پي درمان بيماران حاصل شده و ايدز همچنان يكي از عوامل اصلي مرگ و مير زودهنگام در دنيا به شمار مي‌آيد.

بان كي مون تصريح كرد: امسال در روز جهاني ايدز، چالش ما مشخص است؛ ما بايد اقدامات گذشته را ادامه دهيم اما درعين حال بايد بر اساس ضرورت به اين اقدامات بيافزاييم تا به تعهد خود در زمينه فراهم آوردن امكان دسترسي جهاني به پيشگيري، درمان، مراقبت و حمايت از اين بيماران تا سال 2010 جامه عمل بپوشانيم. اين هدف فقط در صورتي قابل دسترسي است كه حقوق بشر به طور كامل درباره بيماران ايدزي اعمال شود يعني با هرگونه تبعيض و بدنامي در ارتباط با اين بيماري مقابله شود.

بان كي مون با تاكيد بر ريشه‌كني خشونت عليه زنان و دختران خاطرنشان ساخت: ما بايد مطمئن شويم كه واكنش در برابر اين بيماران بر اساس مدارك علمي صورت مي گيرد نه بر اساس ايدئولوژي و بنابراين نيازمندترين و بيمارترين گروه‌هاي مبتلا به ايدز به امكانات فوق دسترسي پيدا مي‌كنند.

وي در پايان گفت: بياييد در اين روز از حقوق انساني تمام افرادي كه با ايدز زندگي مي‌كنند، كساني كه در معرض خطر ابتلا به اين عفونت هستند و كودكان و خانواده‌هايي كه به اين اپيدمي مبتلا شده‌اند، حمايت كنيم و بياييد مخصوصا در اين دوران بحران اقتصادي از برنامه‌هاي واكنش در برابر ايدز براي پيشرفت در جهت تامين اهداف توسعه هزاره استفاده نماييم. بياييد اكثريت ما همين الان اقدام كنيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37272s, 18q