بيمارستان‌ها در آستانه ورشكستگي

۱۳۸۸/۰۹/۱۱ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 18280
بيمارستان‌ها در آستانه ورشكستگي
محمد‌رضا رضايي كوچكي اظهار داشت: دفترچه‌هاي بيمه با رنگ‌ها و خدمات متفاوت از قبيل بيمه خدمات درماني، بيمه تأمين اجتماعي و بيمه‌ نيروهاي مسلح در سطح كشور وجود دارد.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس تأكيد كرد: لازم است تنها يك دفترچه بيمه در كشور وجود داشته باشد و تحت عنوان دفترچه بيمه فراگير نامگذاري شود تا همه اقشار جامعه بتوانند زير پوشش اين بيمه قرار گيرند.

رضايي كوچكي ادامه داد: معتقدم تمام بيمه‌ها بايد يكي شود و در اين راستا بايد يك سازمان، متولي تمام بيمه‌ها باشد تا همه آنها يكي شوند و همه اقشار جامعه را تحت پوشش قرار دهد.

وي تصريح كرد: اگر بنا باشد كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، خدمات‌رساني به موقعي داشته باشد لازم است تا هزينه‌ها نيز به موقع به اين وزارتخانه پرداخت شود تا بتواند به نحو احسن و به موقع خدمات‌رساني كند اما متأسفانه تاكنون بيمه‌ها نتوانسته‌اند اين اقدام را عملي كنند.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس درباره طلب بيمه‌ها از ساير سازمان‌ها عنوان كرد: بخش‌هاي دولتي و خصوصي حداقل 5 ماه از بيمه‌ها طلبكار هستند و اين عدم پرداخت به موقع حق بيمه‌ها، موجب كاهش كيفيت خدمات‌رساني شده است.

رضايي كوچكي افزود: هنگامي كه شخص واجد شرايط بيمه به مراكز درماني مراجعه ‌مي‌كند حدود 20 درصد از هزينه را شخصاً به مراكز درماني پرداخت كرده و 80 درصد از هزينه توسط بيمه پرداخت مي‌شود؛ به دليل عدم پرداخت به موقع هزينه بيمه به دستگاه‌هاي متولي خدمات بهداشت و درمان، بيمارستان‌ها قادر به پرداخت هزينه بيمه نيستند.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: بيمه‌ها با خدماتي كه ارائه مي‌دهند بايد به صورت يك بيمه درآيند همچنين از وزارت رفاه جدا شده و در وزارت بهداشت و درمان قرار گيرند.
رضايي كوچكي خاطرنشان كرد: صادق محصولي وزير رفاه و تأمين اجتماعي نيز در خصوص همكاري و تعامل بيشتر وزارتخانه‌هاي رفاه و تأمين اجتماعي و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نگاه مثبتي دارد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49651s, 19q