کت و شلوارهای چينی سرطان زا هستند

۱۳۸۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۲ - کد خبر: 18291
کت و شلوارهای چينی سرطان زا هستند
مديرعامل شرکت ميهن بافت وابسته به سازمان صنايع بنياد مستضعفان گفت: کت و شلوارهاي چيني بدليل استفاده از رنگ هاي شيميايي و مواد غيراستاندارد در توليدشان ، سرطان زا و ناقل بيماري هاي مختلف هستند.

"اميرحمزه حسين نژاد" افزود: در توليد کت و شلوارهاي چيني از پارچه و رنگ هايي استفاده مي شود که مناسب بدن انسان نيست و موجب بروز برخي حساسيت ها و بيماري ها مي شود.

وي با اشاره به اينکه اکثر کت و شلوارهاي وارداتي چيني نامرغوب و غيراستاندارد هستند، گفت: پارچه فاستوني اين کت و شلوارها از الياف مصنوعي پلي استر است که اين نوع الياف براي مصارف غيرانساني توصيه مي شود.

حسين نژاد تاکيد کرد: از الياف مصنوعي پلي استر براي توليد پارچه هاي نايلن و توليد محصولاتي مانند پرده، صندلي خودرو و ديگر کالاها استفاده مي شود.

وي افزود: بررسي هاي انجام شده بر روي اين کت و شلوارها نشان مي دهد اين توليدات يکبار مصرف و يا در نهايت بعد از چند بار مصرف و شستشو غيرقابل استفاده مي شوند.

وي با اشاره به اينکه در توليد پارچه فاستوني استاندارد اجباري وجود ندارد، گفت: توليد کنندگان چيني از اين فرصت استفاده کرده و براي کاهش قيمت تمام شده، کت و شلوارهاي با پارچه هاي فاستوني توليد شده از پلي استر به بازار عرضه مي کنند.

مديرعامل شرکت ميهن بافت، افزود: اين کت و شلوارها به دليل کيفيت و قيمت پايين تنها در بازارهاي کشورهاي عربي، آسيايي و آسياي ميانه عرضه مي شود و ورود آنها به کشور هاي اروپايي ممنوع است.

وي به مردم توصيه کرد: از خريد اين نوع کت و شلوارها و پارچه هاي فاستوني چيني که در حجم زياد وارد کشور شده و زمينه بروز بيماري هاي مختلف را فراهم مي کنند، خودداري کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.61952s, 18q