توصيه‌هاي دكتر مرندي براي پيشگيري از ايدز

۱۳۸۸/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 18302
توصيه‌هاي دكتر مرندي براي پيشگيري از ايدز
دكتر سيد عليرضا مرندي، در اين باره تصريح كرد: با توجه به فرهنگ موجود در كشور ارايه تبليغات بسيار در مورد بيماري ايدز كار آساني نيست، چراكه عمده آن به روابط جنسي برمي‌گردد، در نتيجه تبليغ آن بايد در حد معقول انجام گيرد.

به گفته وي، اما مسلما لازمه موفقيت در مهار و پيشگيري از ايدز اين است كه تبليغات جنسي آموزش داده شود اما بايد محتاطانه باشد، به صورتي كه جوانان ياد بگيرند كارهاي خلاف نكنند.

عضو كميسيون بهداشت و درمان با اشاره به آمار بالاي طلاق در كشور گفت: آمار بالاي طلاق هم مانند بيماري ايدز به دليل عدم ارايه آموزش‌هاي جنسي لازم به زوج‌هاي جوان است، به تعبير بهتر زن و شوهرها روابط جنسي را درست ياد نگرفتند، لذا خيلي از طلاق‌ها به دليل ناآگاهي از روابط جنسي است كه براي كاهش آمار مبتلايان به ايدز و ميزان طلاق در كشور بايد اين مسايل آموزش داده شده است.

مرندي بالا رفتن سن ازدواج را يكي ديگر از دلايل افزايش ارتباطات جنسي و شمار مبتلايان به ايدز دانست و افزود: بنابراين بايد ازدواج تسهيل شود چراكه مهم‌ترين راهي كه مي‌توان از ايدز پيشگيري كرد اين است كه سن ازدواج را كاهش دهيم، تسهيل ازدواج و آموزش مسايل جنسي به جوانان مهم‌ترين كاري است كه بايستي براي پيشگيري از بيماري ايدز در كشور توسط دستگاه‌هاي مربوطه انجام شود.

نماينده مردم تهران در خانه ملت اقدامات وزارت بهداشت در مورد احداث كلينيك‌ براي افراد پرخطر نظير زنان خياباني و ارايه رايگان سرنگ‌ يكبار مصرف به مصرف‌كنندگان مواد مخدر وريدي را مثبت ارزيابي كرد و تاكيد كرد: اما موضوع اساسي براي پيشگيري از بيماري ايدز، ارايه آموزش‌هاي جنسي به صورت معقول و تسهيل امر ازدواج براي جوانان است.

مرندي ادامه داد: عملكرد وزارت بهداشت در احداث كلينيك‌هايي براي ارايه آموزش‌هاي جنسي خوب است اما قطعا گستردگي لازم را ندارد.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با بيان اين‌كه بسياري از جرم‌ها، جنايت‌ها، بزه‌ها و تجاوزاتي كه هر ساله در كشور صورت مي‌گيرد از آثار دير ازدواج كردن جوانان است، گفت: در بررسي مشخص شد حتي جرم و جنايت‌هايي كه در دانشگاه‌ها انجام مي‌شود بيشتر بين مجردان است و متاهلان حتي تخلفات معمولي هم كمتر انجام مي‌دهند، بنابراين بايد تمام هم و غم ما تسهيل ازدواج در سنين پايين باشد و در عين حال بايد به زوج‌هايي كه مي‌خواهند ازدواج كنند آموزش درست جنسي ارايه شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89347s, 18q