توزيع شربت ترياک آغاز مي شود

۱۳۸۸/۰۹/۲۲ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 18365
توزيع شربت ترياک آغاز مي شود
به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر سعيد صفاتيان افزود؛ اين پروتکل درماني از سوي مجري طرح آزمايشي (مرکز ملي مطالعات اعتياد کشور) مراحل نهايي خود را طي کرده و نسخه نهايي آن به ستاد مبارزه با مواد مخدر تحويل شده است.

در اين پروتکل، جزييات درمان با شربت ترياک شامل گروه هاي تحت پوشش، تعداد و شرايط مراکز عرضه کننده و بسياري موارد و جزييات ديگر در خصوص توزيع شربت ترياک در بين معتادان به ترياک مشخص شده است. صفاتيان گفت؛ 100 مرکز درماني براي توزيع شربت ترياک در سراسر کشور راه اندازي مي شود.

وي با اشاره به رويکرد و نگاه مثبت وزير بهداشت با طرح توزيع شربت ترياک تاکيد کرد که برخي رده هاي پايين دست اين وزارتخانه مشکلاتي براي اين طرح ايجاد کردند که اين موجب نگراني ستاد مواد مخدر شده است.

صفاتيان يادآور شد؛ جلسه يي در خصوص تعيين روند توزيع شربت ترياک در ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکيل شد که در اين جلسه نماينده سازمان بهزيستي و نماينده سازمان زندان ها براي راه اندازي 70 مرکز اختصاصي توزيع شربت ترياک در مجموعه هاي زير دستي خود اعلام آمادگي کردند. وي خاطرنشان کرد؛ نماينده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بايد هر چه زودتر تکليف خود را در اين زمينه مشخص کند، تا اين طرح تا يک ماه آينده آغاز شود و در غير اين صورت باز هم شاهد تاخير در اين خصوص خواهيم بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.92253s, 18q