«پيکان»بيشترين آلودگي صوتي راايجاد مي‌کند

۱۳۸۸/۰۹/۲۲ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 18374
«پيکان»بيشترين آلودگي صوتي راايجاد مي‌کند
دکتر يوسف رشيدي اظهار کرد: با توجه به اندازه‌گيري‌هاي انجام شده به صورت مستقيم توسط ايستگاه‌هاي سنجش آلودگي صوتي مشخص شده است که بيشترين آلودگي صوتي مربوط به خودروها را پيکان با 3/81 دسيبل ايجاد مي‌کند و بعد به ترتيب پژو 405، رنو پنج و پرايد بيشترين آلودگي صوتي را توليد مي‌کنند.

وي تصريح کرد: متاسفانه حدود 48 درصد خودروهاي سواري در تهران صدايي بالاتر از 81 دسيبل ايجاد مي‌کنند، در حالي که استاندارد استاندارد آلودگي صوتي خودروهاي سواري 74 دسيبل است.

مدير عامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران گفت: شهر تهران از نظر آلودگي صوتي در وضعيت مناسبي به ‌سر نمي‌برد و در نزديکي خيابان‌هاي شلوغ و نزديکي بزرگراه‌ها وضعيت اين نوع آلودگي بيشتر از نقاط ديگر است.

رشيدي افزود: ترافيک سنگين خودروها، نامناسب بودن تکنولوژي خودروها و موتورسيکلت‌ها از دلايل اصلي آلودگي صوتي شهر تهران هستند.

رشيدي درباره آلوده‌ترين نقاط تهران از نظر آلودگي صوتي گفت: در اکثر نقاط نزديک بزرگراه‌ها و خيابان‌هاي پرتردد آلودگي صوتي بالاتر از حد استاندارد است، بدين معني که بسياري از نقاط شهر تهران به ويژه در ساعات پيک سفري صبح و بعدازظهر از نظر آلودگي صوتي در وضعيت ناسالم قرار دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.96149s, 18q