زنان نسبت به اعتياد 19 برابر از مردان ضعيف‌ترند‌

۱۳۸۸/۰۹/۲۲ - ۱۱:۲۶ - کد خبر: 18381
زنان نسبت به اعتياد 19 برابر از مردان ضعيف‌ترند‌
سيد رضا اسحاقي ظهر امروز در همايش علمي پيشگيري از شيوع بيماري‌هاي عفوني و مسري در حوادث غير مترقبه افزود: با توجه به اينكه ايران جزو كشورهايي است كه از لحاظ تجهيز امكانات هلال احمر‌ها در مرحله خوبي قرار دارد اما در زمينه مبارزه با حادثه غير مترقبه‌اي به نام اعتياد توجه كافي نمي‌شود.

وي با اشاره به انواع مواد مخدر موجود در جامعه اظهار داشت: قيمت و نحوه دسترسي به اين مواد بسيار ساده است اما بايد در مورد مضرات آن اطلاعات جامعي در اختيار مردم و به‌ ويژه نسل جوان قرار داده شود.

عضو هيئت علمي دانشگاه علمي پزشكي استان اصفهان خاطرنشان كرد: اعتياد در مردان نسبت به زنان شايع‌تر است اما زنان نسبت به معضل اعتياد 19 برابر نسبت به مردان ضعيف‌تر هستند.

وي در مورد ترك اعتياد در ميان مردم جامعه بيان داشت: زنان در مقابل مردان در مورد ترك اعتياد كمتر اقدام مي‌كنند و يك هفدهم معتادان جامعه را زنان تشكيل مي‌دهند.

اسحاقي تصريح كرد: همه انسان‌ها به دل‌خوشي‌ها ميل دارند و با استفاده از مواد مخدر و مشروبات سعي در خوشحال كردن خود دارند.

وي خاطرنشان كرد: در درون بدن انسان غددي و ملكول‌هايي وجود دارد كه در صورت تحريك به ‌موقع و استفاده صحيح از آن‌ها نيازي به مواد مخدر و ديگر ممنوعات حتي سيگار نيست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.92561s, 18q