طبقه‌بندي جديد و دقيق سرطان پستان در راستاي درمان موفق بيماري محقق شد

۱۳۸۸/۰۹/۲۳ - ۱۰:۵۳ - کد خبر: 18397
طبقه‌بندي جديد و دقيق سرطان پستان در راستاي درمان موفق بيماري محقق شد
در پژوهشي كه توسط سين‌فوركا و گراديشار در دانشگاه شمال غربي شيكاگو انجام شد و در مجله‌ علمي سرطان براي پزشكان در اكتبر 2009 به چاپ رسيد پژوهشگران به روشي مولكولي جهت طبقه‌بندي سرطان پستان دست يافتند.

در اين بررسي آمده است: روش‌هاي قبلي طبقه‌بندي سرطان بر اساس توضيحات پاتولوژيست‌ها از نمونه‌هاي بافتي خالص در بيوپسي و اندازه تومور، ‌وجود يا عدم وجود غده لنفاوي درگير، ‌وجود گيرنده‌هاي استروژن و غددي در رسپور نوع II براي فاكتور رشد پوستي انساني (HER2)‌ انجام مي‌گرفت.

بر اساس تجميع اين يافته‌ها ميزان غدد، مقاومت و احتمال بهبودي يا نياز به انجام شيمي‌ درماني كمكي و غيره تعيين مي‌شد و برنامه‌ريزي لازم جهت اقدام درماني انجام مي‌ گرفت اما اين يافته و تصميمات اتخاذ شده بر اساس اين فاكتورهاي پيشگيري كننده‌ مثبت و منفي منجر به اندازه‌گيري‌هاي خام مي‌شد كه باعث درمان كم‌تر يا بيشتر از حد مورد نياز بيمار را در پي داشت.

براساس يافته‌هاي حاصل از اين بررسي مشخص شد که ژن‌هاي ناهمگوني در بروز سرطان پستان دخيل هستند و انواع مختلفي از ريزگروه‌هاي مولكولي سرطان پستان بر اساس ژن ايجاد كننده وجود دارند كه مي‌توانند به عنوان يك روش دقيق در تعيين ميزان عود، ‌ميزان تأثير و نياز به شيمي درماني اتخاذ و تصميم صحيح باليني تأثير گذار باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94056s, 18q