افراد در خريد کفش به تناسب آن با شغل خود توجه كنند

۱۳۸۸/۰۹/۲۴ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 18405
افراد در خريد کفش به تناسب آن با شغل خود توجه كنند
دکتر رامين اسپندار، متخصص ارتوپدي و عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: کفش مناسب کفشي است که از همان ابتدا افراد در آن احساس راحتي كرده و به راحتي بتوانند با آن راه بروند.

وي در ادامه گفت: مهمترين عوارض کفش نامناسب ايجاد فشار روي پا و بروز زخم و خستگي است كه خوشبختانه بسياري از عوارض ايجاد شده برگشت پذير هستند و با تعويض کفش و ارائه درمان مناسب حل مي‌شوند.

دکتر اسپندار در عين حال تصريح کرد: در بعضي افراد کفش نامناسب عوارض جبران ناپذيري برجاي مي‌گذارد مثلاً در بيماران ديابتي که مستعد زخم‌هاي پا هستند، شايد عوارض استفاده از کفش نامناسب برگشت ناپذير باشد.

وي همچنين اضافه کرد: از ويژگي‌هاي کفش راحت مي‌توان به داشتن انحناي متناسب با قوس کف پا، پاشنه مناسب درحدود 5/2 تا 5 سانتي‌متر اشاره کرد، زيرا پاشنه بلند کفش در مواردي موجب پيچ خوردگي مکرر پا مي‌شود.

اين متخصص ارتوپدي در ادامه تصريح کرد: محکم بودن کفي کفش و داشتن رويه مناسب که به راحتي پا را در خودش نگه دارد از ديگر ويژگي‌هاي کفش مناسب است.

وي در پايان خاطرنشان کرد: براي کودکان بايد از کفش سبک استفاده کرد. بهتر است جنس پارچه‌اي داشته باشد چون باعث مي‌شود پاي کودک راحت‌تر تنفس کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28262s, 18q